خانه > دسته‌بندی نشده > کلیه مطالبات گندمکاران پرداخت شد/خرید ۶.۶ میلیون تن گندم

کلیه مطالبات گندمکاران پرداخت شد/خرید ۶.۶ میلیون تن گندم

مدیرکارگروه خرید تضمینی گندم گفت: در سال جاری ۶ میلیون و ۶۹۶ هزار تن گندم به ارزش ۷۱هزار میلیارد ریال از گندمکاران کشور خریداری شد و کلیه مطالبات کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم سال ۹۳ به حساب‌شان واریز شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، محسن ملکی مدیر کارگروه خرید تضمینی گندم و برنج بانک سپه گفت: کلیه مطالبات کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم سال ۹۳ به‌ حساب‌شان واریز شد.

وی اظهارداشت: خرید تضمینی گندم سال جاری که از فروردین ماه از استان‌های گرمسیری کشور نظیر بوشهر، خوزستان و فارس آغاز شده بود، تاکنون ادامه داشته است.

مدیر کارگروه خرید تضمینی گندم و برنج بانک سپه تصریح کرد: در سال جاری طی دوره ۴ ساله مشارکت بانک سپه در پروژه مذکور شاهد فراگیر شدن اجرای طرح در تمامی ۳۱ استان کشور بوده که در این میان حجم خرید به‌ سبب اعلام قیمت مناسب در زمان کاشت محصول از سوی دولت تدبیر و امید و نیز شرایط مساعد آب و هوایی از رشد ۳۹ درصدی برخوردار شده است.

ملکی گفت: در سال جاری میزان ۶،۶۹۶ هزار تن گندم به‌ارزش تقریبی بیش از ۷۱ هزار میلیارد ریال از گندمکاران کشور خریداری شده است.

مدیر کارگروه خرید تضمینی گندم و برنج بانک سپه با اشاره به‌ این که این حجم خرید طی ۱،۰۸۵،۷۰۱ محموله در ۹۴۹ مرکز خرید به‌وقوع پیوسته افزود: بیشترین میزان خرید در سال ۹۳ به‌ ترتیب شامل استان‌های خوزستان، فارس و کرمانشاه با ۶۰۷،۸۶۲،۹۶۸ هزار تن خرید و کمترین میزان خرید متعلق به‌ استان گیلان با ۳۵۹ تن خرید بوده است.

وی با اشاره به‌ این که به‌ سبب حجم خرید در این سال تأمین منابع لازم اجرای طرح در پاره‌ای از مواقع از سوی مبادی ذی‌ربط با تأخیر مواجه شده است، گفت: با همکاری و مساعدت مسئولان در دولت، کلیه دیون کشاورزان تأمین شده و تاکنون هیچ گونه بدهی به‌ کشاورزان وجود ندارد.

ملکی در خاتمه افزود: بانک سپه طی سال جاری و سال‌های گذشته همواره تلاش کرده تا برای کسب رضایت خاطر کشاورزان کلیه تعهدات لازم برای اجرای بدون نقص پروژه را در نظر گرفته و در این مسیر از هیچ گونه مساعدتی با دستگاه‌های متولی امر فروگذار نکرده است.

این بانک جهت اجرای پروژه خرید تضمینی گندم سال جاری مبلغ ۱۳ هزار میلیارد ریال از منابع خود را برای مساعدت به‌ تأمین نقدینگی لازم تخصیص داد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران احیا شد

کمیته ارزی اتاق ایران با مصوبه هیات رئیسه اتاق احیا شده و جلسات این کمیته ...