خانه > دسته‌بندی نشده > 10 هزار میلیارد ریال سالانه در بخش کشاورزی استان تهران سرمایه گذاری می شود

10 هزار میلیارد ریال سالانه در بخش کشاورزی استان تهران سرمایه گذاری می شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: خسارت ناشی از سرمازدگی سالانه ۱۰ هزار میلیارد ریالی محصولات باغی و زراعی استان تهران را با ارائه آموزش می توان کاهش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، «سید محمد موسوی» در اولین کارگاه آموزشی ارتقای دانش فنی کارشناسان جهت پیشگیری و مقابله با سرمازدگی باغ ها افزود: آموزش های کاربردی در پیشگیری از خسارت ناشی از سرمازدگی بسیار اثر گذار است و می تواند به کاهش خسارت منجر شود.

وی دانش بنیان کردن بخش کشاورزی را کاری اساسی برای رونق این بخش دانست و تصریح کرد: پیشگیری از بروز بحران با افزایش دانش ممکن می شود و بر همین اساس دستورالعمل پیشگیری از سرمازدگی تهیه تا با کمک مروجین کشاورزی به بهره برداران این بخش ارائه شود.

موسوی با تاکید بر اینکه کارشناسان بخش کشاورزی خود باید مسلط به مفاد این دستوالعمل باشند گفت: ۲۴ هزار بهره بردار کشاورزی استان در معرض این آموزش ها قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه خواستار آن شد تا اعتبارات بحران با اولویت در خدمت آموزش قرار گیرد تا میزان خسارات کاهش یافته و کشاورزان توانمند شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تاکید کرد: توجه به آموزش باید در درجه اول استفاده از اعتبارات تخصیصی برای خشکسالی باشد و ارائه آموزش ها نیز در مزرعه انجام شود تا بهتر اثر گذار باشد.

وی با اشاره به اقدام کشاورزی استان تهران در سال ۱۳۹۱که طی آن اعتبارات تخصیص یافته برای خسارت دیدگان ناشی از خشکسالی اختصاص نیافت گفت: این اعتبارات صرف خرید لوله برای انتقال ۱۳۱ کیلومتر آب شد و کشاورزان از این امر راضی تر بودند.

موسوی با بیان اینکه امسال حدود ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبارات بحران برای استان تهران در نظر گرفته شده است، خواستار اختصاص بخشی از آن به ارائه آموزش های کاربردی شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در ادامه تاکید کرد: سازمان هواشناسی باید هرگونه تغییر در وضعیت جوی و تغییر اقلیم را پیش از وقوع به اطلاع کشاورزان برساند تا بتوانند خود را آماده سازند.

وی ارزش سالانه تولیدات کشاورزی استان تهران را ۶۸ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت:۳۰ درصد محصولات باغی و ۳۰ درصد زراعی و مابقی دامی است.

موسوی با بیان اینکه سالانه ۱۰ هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی استان تهران سرمایه گذاری می شود تصریح کرد: دهه فجر امسال ۱۳۷ طرح با سرمایه ای بالغ بر یک هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: ۵۳ هزار هکتار اراضی باغی با تولید ۸۵۰ هزارتن درآمدی ۲۰ هزار میلیارد ریالی برای بهره برداران درپی داشته است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

دوازدهمین دوره جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران جوان ودهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، معدن و تجارت ایران برگزار میشود

دوازدهمین جشنواره ملی تولیدکنندگان و مدیران  جوان و دهمین دوره معرفی چهره های ماندگار صنعت، ...