خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > گزارش تحلیلی > بررسی زمینه های همکاری در تولید خودرو و حمل ونقل ریلی بین ایران و جمهوری چک

بررسی زمینه های همکاری در تولید خودرو و حمل ونقل ریلی بین ایران و جمهوری چک

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی وزارتخانه مزبور ،محمد رضا نعمت زاده و یان ملادک در این نشست راههای گسترش همکاری مشترک صنعتی و تجاری بین تهران – پراگ مورد ارزیابی قرار گرفت.
وزیر صنعت و تجارت جمهوری چک گفت: پتانسیل زیادی برای توسعه همکاری های دو کشور وجود دارد و در این سفر، هیات اقتصادی جمهوری چک که حدود ۶۰ نفر هستند ، توسعه روابط را جستجو می کنند.
یان ملادک افزود:صنعت در جمهوری چک خصوصی است و تهران – پراگ می توانند در زمینه تولید خودرو، ماشین آلات، حمل ونقل ریلی بایکدیگر همکاری داشته باشند .
وی گفت: قرار است در هفته های آینده نیز هیاتی از جمهوری چک به ایران سفر کنند و انتظار می رود همکاری مشترک دو کشور گسترش یابد.
به گزارش ایرنا، اجرایی شدن برجام امکان برقراری روابط اقتصادی و تجاری ایران با کشورهای اروپایی فراهم کرد و تهران از دهه سوم تیرماه امسال میزبان گروه های چند دهه نفره تجاری و اقتصادی از کشورهای مختلف اروپایی از جمله اتریش ، آلمان ، فرانسه ، انگلیس ، ایتالیا ، اسپانیا ، لهستان و غیره بود .
محمد رضا نعمت زاده نیز در این نشست اظهار داشت : شرایط جدید پیش آمده برای ایران ، فرصت مناسبی برای همکاری و تعامل کشورها در زمینه های مختلف اقتصادی را فراهم ساخت .
وی افزود: ایران در همکاری های پیش رو به دنبال سرمایه گذاری های بلند مدت و مشترک است و قوانین کشور نیز از آن حمایت می کند.
به گفته وزیر صنعت،معدن وتجارت، ایران در گذشته همکاری های تجاری با جمهوری چک داشته و انتظار می رود با سفر هیات اقتصادی این کشور به ایران ، روابط دو طرف گسترش یابد.
وی خاطرنشان ساخت : تهران – پراگ در زمینه صنایع الکترونیک، تجهیزات و ماشین آلات، خودرو سازی می توانند همکاری مشترک داشته باشند .
نعمت زاده اضافه کرد : ایران برنامه هایی برای بازسازی و توسعه در زمینه صنعت فولاد، مس، آلومینیوم دارد که شرکای خارجی می تواند در این زمینه ها مشارکت داشته باشند .

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

افزایش 57 درصدی تولید خودرو در شرکت سایپا

مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا گفت : تولیدات این شرکت از ابتدای امسال تاکنون ...