خانه > گزارش تحلیلی > توسعه کلینیک‌های تخصصی صنعت

توسعه کلینیک‌های تخصصی صنعت

خوشحالیم که تیم اقتصادی دولت یازدهم به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت از اهداف حوزه تولید به خوبی دفاع می‌کنند و امیدواریم که در رابطه با تخصیص ارزهای بلوکه شده و چگونگی هدایت شدن آن نیز با هوشمندی کامل عمل کنند.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه با روزنامه تعادل گفت : تمام صنایع با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند، بنابراین یکی از مسیرهای درست برای رسیدن به توسعه کلینیک‌های تخصصی حوزه صنعت ، اتاق‌های بازرگانی و خانه های صنعت، معدن و تجارت است و دولتمردان باید در این شرایط با افراد متخصص همکاری‌های لازم را به عمل آورند.

وی افزود: برطرف کردن موانع بر سر راه صنایع با ظرفیت‌های بالا همچون پتروشیمی، فولاد و مواد غذایی باید در اولویت وزارت صنعت قرار گیرد، چراکه این نوع صنایع یکی از اولویت‌های مهم در بخش سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. به عنوان مثال، در حال حاضر در صنایعی چون سیمان، کاشی و سرامیک با ظرفیت‌های مازاد رو‌به‌رو هستیم و تخصیص ارز‌های بلوکه‌شده در این صنایع اقدامی نامناسب است.

مرتضوی ادامه داد: متاسفانه در دولت دهم شاهد رکود تورمی بوده‌ایم که نتیجه آن نیز از بین رفتن بخش زیادی از بدنه تولید شده است. بنابراین در این دولت، کارشناسان باید دست به دست هم دهند تا در بخش صنعت کشور با وجود منابع محدود شاهد افزایش نرخ بهره‌وری باشیم. امیدواریم این‌بار بتوانیم از اعتبارات بین‌المللی در جهت تولید کشور استفاده و از سیاست‌های عوام‌فریبانه پرهیز کنیم

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

ورود شورای رقابت به نحوه فروش اینترنت اپراتورهای تلفن همراه

شورای رقابت اپراتورهای تلفن همراه را ملزم به ارائه بسته های اینترنتی متنوع با حجم ...