خانه > گزارش تحلیلی > طرح جذب 30 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور

طرح جذب 30 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور

قائم‌مقام وزیر کار با اعلام اینکه از طریق اختصاص ۴۰ هزار میلیارد ریال می‌توان به ایجاد تحول در اشتغالزایی امیدوار بود، گفت که برای جذب ۳۰ میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور‌ برنامه‌ریزی شده است.

ابوالحسن فیروزآبادی با اعلام برنامه‌ریزی وزارت کار برای جذب ۳۰ میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور گفت: این وزارتخانه طراحی جذب ۳۰ میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور را برای اجرای پروژه‌های اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور را در دستور کار دارد.

قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه در گفت‌و‌گو با مهر، اظهار داشت: کارشناسان این وزارتخانه در حوزه اقتصادی در حال طراحی و تدوین شیوه‌های اجرای این طرح هستند. وی افزود: سرمایه‌های بسیار زیادی در اختیار ایرانیان مقیم خارج از کشور وجود دارد که با جلب اعتماد و ایجاد مشوق‌های لازم می‌توان زمینه بازگشت این منابع مالی و مشارکت این افراد را در اجرای طرح‌های بزرگ اقتصادی فراهم کرد. فیروزآبادی تاکید کرد: چشم‌انداز آینده منطقه نشان می‌دهد جنگ و درگیری در کشورهای منطقه به ویژه عراق و سوریه پایان می‌یابد و این کشورها به بازسازی گسترده احتیاج خواهند داشت که می‌توان از ظرفیت و توان شرکت و سرمایه‌گذاران ایرانی برای اجرای آنها بهره برد.

وی در عین حال، یکی از معضلات کنونی کشور را وجود جمعیت بی‌سواد و کم سواد برشمرد و گفت: این موضوع ۲۵ میلیون نفر از جمعیت ایران را در بر می‌گیرد. قائم‌مقام وزیر کار همچنین وجود افراد تحصیلکرده دانشگاهی بیکار را از دیگر مشکلات پیش‌روی نظام دانست که باید برای رفع آنها چاره‌اندیشی کرد. این مقام مسوول در وزارت کار یادآور شد: دولت در لایحه بودجه امسال ۲۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال جوانان در نظر گرفت که خوشبختانه مجلس این اعتبار را به ۴۰ هزار میلیارد ریال افزایش داد که باعث تحولی بزرگ در انجام فعالیت‌های اشتغالزایی خواهد شد.

فیروزآبادی ادامه داد: وزارت رفاه با همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان بهزیستی طرحی به نام مسکن امید را برای تامین مسکن مورد نیاز گروه‌های کم درآمد جامعه به ویژه مددجویان زیرپوشش نهادهای حمایتی، معلولان و خانواده‌های دارای بیش از یک معلول در حال تدوین دارد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

رییس خانه صنعت و معدن استان تهران: با تشکیل ائتلاف سفیران باران به سوی موفقیت کشور

رییس خانه صنعت و معدن استان تهران بیان نمودند اولین انتخابات هیئت مدیره انجمن جوانان ...