خانه > اخبار ویژه > مدال نقره مهم‌ترین رویداد نمایشگاهی جهان تقدیم به مردم ایران

مدال نقره مهم‌ترین رویداد نمایشگاهی جهان تقدیم به مردم ایران

عصر یکشنبه سایت نمایشگاهی تهران میزبان خبرنگارانی بود که برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره چگونگی انتخاب ایران به‌عنوان دومین کشور برتر جهان در اکسپو ۲۰۱۵میلان به دفتر حسین اسفهبدی سر زدند.

این دومین نشست رسمی مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران بود. وی با بسته‌شدن پرونده اکسپو لازم دید تا در جلسه‌ای کوتاه، گزارش کارش را از طریق رسانه‌ها اعلام کند.
اسفهبدی در ابتدای صحبت‌هایش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتخاب ایران را به‌عنوان یکی از کشورهای برگزیده در اکسپو ۲۰۱۵ به همه مردم ایران و دولت تدبیر و امید تبریک می‌گویم. کشور ما در سطح غرفه‌هایی که زیر ۲ هزار مترمربع مساحت داشتند، با یک‌هزار و ۹۱۰ مترمربع پس از اتریش که جایگاه نخست را کسب کرد، رتبه دوم و نشان نقره را در زمینه محتوا و نمایش از آن خود کرد و استوونی هم سوم شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در دوران دولت تدبیر و امید برای نخستین بار در نمایشگاه بین‌المللی اکسپو موفق به کسب «نشان نقره‌ای» بابت طراحی نمایشگاهی شد که این رخداد در طول تاریخ برگزاری این نمایشگاه بی‌سابقه است. این جایگاه به لحاظ برتری ایران نسبت به کشورهای صنعتی و اروپایی که هزینه‌های قابل توجهی صرف کردند بسیار قابل اهمیت است چرا که ایران با صرف ۶میلیون یورو توانست به چنین رتبه‌ای دست یابد. حال آنکه کشورهایی بودند که جمع هزینه‌های آنها از مرز ۴۰۰میلیون یورو هم می‌گذشت.

همچنین ببینید

حمایت ایروان از ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیایی

وزیر امور خارجه ارمنستان گفت، ایروان از ایده ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و ...