خانه > اخبار ویژه > کمپانی DELL با خرید EMC به مبلغ ۶۷ بیلیون دلار موافقت کرد!

کمپانی DELL با خرید EMC به مبلغ ۶۷ بیلیون دلار موافقت کرد!

کمپانی DELL شرکت نگهداری اطلاعات EMC را در قالب سهام و ارز خواهد خرید. EMC در روز دوشنبه اظهار کرد، این بزرگترین معامله در تاریخ صنعت فناوری خواهد بود.

این معامله کمپانی DELL را به یک بازیکن قوی در زمینه شرکت‌های اطلاعاتی تبدیل خواهد کرد و به این کمپانی امکان استفاده از تجربه EMC در زمینه نگهداری اطلاعات عنوان یک اهرم در موقعیت شماره ۲ خود در سرورهای جهانی را می‌دهد. شعبه مستقر در تگزاس کمپانی DELL ۲۴. ۰۵ بیلیون دلار به شعبه مستقر در ماساچوست شرکت EMC در قالب چک به علاوه ۹ بیلیون دلار برای جابه‌جایی سهام در مقابل شرکت معتبر VMware از EMC پرداخت خواهد کرد. تمامی هزینه به مقدار ۳۳/۱۵ بیلیون دلار ۲۸ درصد بیشتر از بهره نهایی EMC در ۷ اکتبر است، همانطور که در ابتدا خبر داده شد تحویل به‌زودی انجام می‌شد.

VMware یک شرکت بزرگ نرم‌افزار است که ۸۱ درصد قدرت EMCاز آن نشأت می‌گیرد و قسمت بسیار بزرگی از ارزش EMC را در بر میگیرد. Michel Dell بنیانگذار کمپانی DELL در بیانیه‌ای اظهار کرد: «ادغام DELL و EMC یک نیروگاه قدرتمند راه‌حل درست می‌کند که برای مشتریان ما از میان تمام محیط فناوری‌شان نوآوری راهنمای صنعتی به همراه می‌آورد. انتظار می‌رود کمپانی جدید ما در موقیت مناسبی برای رشد در بیشتر زمینه‌های استراتژیک نسل بعدی IT شامل تحول دیجیتال، مرکز نرم‌افزارهای تعریف شده اطلاعات، زیرسازی همگرا، توده مرکب، تلفن همراه و امنیت قرار گیرد. » وی اضافه کرد: «سرمایه‌گذاری ما در R&D و نوآوری همراه با بنیان محرمانه کنترل شده ما به ما مقیاسی بی‌همتا، قدرت، انعطاف‌پذیری و عمیق کردن روابطمان با مشتریان در همه ابعاد را خواهد داد. » سازنده PC که در سال ۲۰۱۳ توسط کمپانی DELL خصوصی‌سازی شد، به دنبال تبدیل خود به یک شرکت خدمات IT است و این تحویل‌گیری تازه‌ترین حرکت در این جهت است. کمپانی DELL در مصاحبه‌ای با New York Times اظهار کرد: «ما در حال ادامه مسیر خود برای حرکت هر چه نزدیک تر کمپانی به سمت فناوری IT هستیم و این معامله به این هدف سرعت بخشید. »

همچنین ببینید

پیش‌بینی ثبت رکورد صادرات تا ۸ میلیون تن

روز سه‌شنبه رئیس هیات عامل ایمیدرو با هیات رئیسه انجمن علمی مهندسی متالورژی و مواد ایران ...