خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > رویدادها

رویدادها

اردیبهشت, ۱۳۹۶

 • ۴ اردیبهشت

  روز مبعث چه روزی است؟

  روز مَبْعَث بر پایهٔ باورهای اسلامی، روزی است که محمد، پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. مسلمانان معنقدند او در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام ...

 • ۱ اردیبهشت

  زندگی نامه سعدی

  سعدی در شیراز مرکز فارس در حوالی سال  ۵۶۳ دیده به جهان گشود و نام او رامصلح الدین یا به قولی مشرف الدین عبد الله گذاشتند

فروردین, ۱۳۹۶

 • ۲۲ فروردین

  راز ولادت حضرت علی علیه السلام در درون کعبه

  در سیزدهم رجب سال ۳۰ عام الفیل، حادثه بس عجیبی رخ داد که هرگز در تاریخ بشریت سابقه نداشته و بعد از آن نیز تکرار نشده است، و آن حادثه، به دنیا آمدن نوزادی است در درون خانه کعبه که به نام علی علیه السلام اسم گذاری شد.

 • ۱۲ فروردین

  فلسفه سیزده‌به‌در

  سیزده‌به‌در سیزدهمین روزِ فروردین‌ماه و از جشن‌های نوروزی است. در تقویم‌های رسمیِ ایران، بعد از انقلاب، این روز روز طبیعت نامگذاری شده‌است و از تعطیلات رسمی است. برخی بر این باورند که در این روز باید برای راندن نحسی از خانه بیرون روند و نحسی را در طبیعت به‌در کنند. ...

 • ۱۲ فروردین

  12 فروردین، روز «آری» به جمهوری اسلامی

   پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷، به دعوت امام خمینی همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد و ۹۸٫۲ واجدین شرکت در همه‌پرسی با دادن رای «آری»، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند.

 • ۳ فروردین

  جشن نوروز در افغانستان

  نوروز به عنوان اولین روز سال نو در بسیاری از کشورهای دنیا  از قبیل افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، عراق، ترکیه، پاکستان، هندوستان، روسیه، آلبانی، چین، جاپان، ایران و آذربایجان مورد تجلیل قرار می گیرد.

 • ۲ فروردین

  جشن نوروز در تاجیکستان+تصاویر

  در تاجیکستان نوروز با برنامه‌های رنگین و شاد با حضور فعال مردم و مقامات این کشور، بزرگ داشته می‌شود.

 • ۱ فروردین

  سالروز عملیات غرور انگیز «فتح المبین»/ اسرار رمز «یا زهرا»

  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بیانیه ای فرا رسیدن دوم فروردین ماه سالروز عملیات غرورانگیز «فتح المبین» را گرامی داشت و نوشت: دفاع مقدس عامل عمق بخشی انقلاب اسلامی و تبلور ماموریت های جهانی آن است.

 • ۱ فروردین

  جشن های نوروز در افغانستان

  جشن های نوروز در افغانستان

اسفند, ۱۳۹۵

 • ۳۰ اسفند

  آشنایی با آئین‌های عید نوروز در تاجیکستان

  تاجیکان فارسی زبان که سالیان زیادی زیر سلطه نظام شوروی سابق بودند پیش از دو دهه است که دل به آیین‌های نیاکان از جمله نوروز باستانی بسته‌اند و اکنون آنها همراه با ایرانیان و دیگر مناطق فارسی زبان نوروز را به عنوان یک جشن ملی تجلیل می‌کنند.