خانه > رویدادها > انتصاب‌های جدید صناعت و معادن

انتصاب‌های جدید صناعت و معادن

۸۰ سال پیش در چنین روزی چند انتصاب جدید در اداره صناعت و معادن کشور به این شرح اعلام شد: آقای ادیب رئیس کل بازرسی صناعت و معادن به سمت جدید ریاست اداره معادن منصوب شد. آقای ثقفی رئیس کارگزینی به سمت جدید معاونت اداره معادن و آقای افخمی رئیس اداره معادن به سمت جدید ریاست کارگزینی و بازرسی اداره کل منصوب و مشغول به کار شدند.

بررسی بازار کاغذ در دی‌ماه ۳۷
بازار تهران جریان عادی دارد و وضع کاغذ در هفته گذشته جریان‌های مختلف داشت. در گزارش مطبوعات در روز ششم دی‌ماه ۱۳۳۷ از قیمت کاغذها به این شرح آمده است: قیمت کاغذ ورقی سوئدی در حدود یک ریال ترقی داشت و مظنه آن به ۳۱ ریال رسید، اما در عوض کاغذ روزنامه جزئی تنزل داشت و کیلویی ۵ /۱۶ ریال بود. وضع کاغذ روزنامه در سال جاری (۱۹۵۸ میلادی) خوب نبود و طبق آماری که یک نشریه به نام «گزارش مصرف کاغذ در سال ۱۹۵۸» منتشر نموده، مصرف کاغذ روزنامه در جهان حدود ۵/ ۲ درصد تقلیل یافت و مصرف سال آینده قریب ۲ /۱۴ میلیون تن پیش‌بینی می‌شود. علت اساسی این تقلیل، کم شدن مصرف کاغذ روزنامه در آمریکاست که در حدود نصف کاغذ تولیدی جهان را صرف می‌نماید.

دادن خانه بابت حق بیمه عمر مردم!
شرکت بیمه ایران روز ۶ دی سال ۱۳۳۷ در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد برای بیمه‌گذاران خود خانه بسازد و به جای پرداخت پول (که در اثر زمان، ارزش خود را از دست می‌دهد) طلا یا خانه خواهد داد و به این دلیل شرکت بیمه ایران برنامه بزرگ خانه‌سازی و شهرسازی را به مرحله اجرا می‌گذارد و برای این کار از بانک‌ها و موسسات خارجی اعتبار خواهد گرفت و برنامه ساختمانی خود را با کمک‌های این‌گونه انجام خواهد داد. به گفته یک مقام مسوول در بیمه ایران حق بیمه دریافتی بیمه‌گذاران عمر این‌گونه از دوام بیشتری برخوردار خواهد شد و در اثر مرور زمان ارزش بیشتری خواهد یافت. او گفته است: این طرح یک سال پیش به اطلاع شاهنشاه رسیده است و او موافق آن است و با نخست‌وزیر و آقایان وزیران نیز درباره آن صحبت و توافق شده است و به تصویب مجمع عمومی شرکت بیمه ایران نیز رسیده است.

همچنین ببینید

حمایت دولت؛ شرط ورود سرمایه‌گذار به معادن

انجام مطالعات اکتشافی تا بهره‌برداری و تولید محصولات معدنی ضمن داشتن ریسک بالا، سرمایه‌های بالایی می‌طلبد.