خانه > رویدادها > انتقال همه پیکرهای جان‌باختگان حادثه منا تا پایان هفته

انتقال همه پیکرهای جان‌باختگان حادثه منا تا پایان هفته

وزیر بهداشت از انتقال همه پیکرهای جان‌باختگان حادثه منا به کشور تا آخر این هفته خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی پس از بازگشت از عربستان در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) گفت: با توجه به اینکه هویت بعضی از اجساد ناشناخته است، آزمایش‌های لازم روی آنها انجام می‌شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: از مسئولان سعودی خواسته‌ایم از دفن جان‌باختگان ایرانی در این کشور پرهیز کنند.
وی با تاکید بر اینکه همچنان در ارتباط مستقیم با وزیر بهداشت عربستان هستم و کارها را از تهران پیگیری می‌کنم، افزود: پیگیری‌های ما تا زمانی که آخرین نفر از زائران ایرانی که به عربستان عزیمت کرده‌اند بازگردند و اجساد جان‌باختگان تحویل شود، ادامه خواهد داشت.
وزیر بهداشت با اشاره به تغییر نگاه مسئولان سعودی در روزهای گذشته نسبت به وضعیت مجروحان، مفقودان و جان‌باختگان ایرانی در کشور عربستان افزود: آنچه از شواهد و قرائن به‌دست آمده، این است که آنها نیز آمادگی چنین فاجعه‌ای را نداشته و آن را پیش‌بینی نمی‌کردند؛ اما آنچه مسلم است اینکه فاجعه بزرگی رخ داد که باعث بی‌آبرویی دولت عربستان شد. هاشمی با اشاره به اینکه هویت اجساد مجهول‌الهویه در کشورمان شناسایی خواهد شد، ادامه داد: برای آن تعداد از اجسادی که نیاز داشته باشند آزمایش (دی- ان– آی) در کشور انجام خواهد شد. وی با اشاره به زمان‌بر بودن انجام آزمایش‌های لازم برای تشخیص هویت اجساد جان‌باختگان مجهول‌الهویه، گفت: ما از مسئولان سعودی خواستیم که شناسایی اجساد جان‌باختگان ایرانی در داخل کشورمان انجام شود.

همچنین ببینید

لغو حج ایرانی ها برای عربستان گران تمام شد

امسال موسم حج در شرایطی برگزار شد که ایرانیان پس از آنکه سال گذشته حادثه ...