خانه > رویدادها > توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست

توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست

مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خساراتی که در حوزه محیط زیست به کشور وارد می‌شود را محاسبه کردیم و این اطلاعات قرار است به عنوان پایه برنامه ششم توسعه مورد استفاده قرار گیرد.

زهرا جواهریان در گفت‌و‌گو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری ایسنا، با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت کار منعقد شده است گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه در تلاشیم تا مشاغل سبز را بتوانیم توسعه بدهیم و مهم‌تر از آن این‌که شغل‌های موجود را سبزسازی کنیم.

وی با بیان این‌که ۲۶۰ شغل سبز احصاء شده است گفت: مقرر شده ۴۰۰۰ شغل دیگر که در زمینه حفظ محیط زیست گام بر می‌دارند شناسایی شوند و ما این تعداد شغل موجود را سبز کنیم.

مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این‌که اقتصاد سبز راهی به سوی توسعه پایدار است، عنوان کرد: یکی از راه‌های کلیدی رسیدن به اقتصاد سبز، مشاغل سبز است که سازمان محیط زیست در این راستا با وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی تفاهمنامه‌ای امضا کرد.

جواهریان به حمایت بانک کشاورزی از مشاغل سبز اشاره کرد و گفت: در آینده نزدیک شاهد حمایت از سوی این بانک خواهیم بود تا بانکداری سبز در راستای رشد فراگیر و توسعه پایدار داشته و حمایت از مشاغل سبز را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: امیدواریم با اتخاذ چنین رویکردی در کنار مدیریت بهینه و نگرش جدید بتوانیم کمبودهارا به فرصت مبدل و برای آینده فرزندانمان، سرزمینی سبز را فراهم کنیم.

مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در خصوص ارزش‌گذاری اقتصادی منابع طبیعی گفت: خساراتی که در حوزه محیط زیست به کشور وارد می‌شود در زمینه انتشار دی‌ اکسید کربن، آلودگی هوا، آلودگی آب، آلودگی خاک و مسائل تالاب‌ها را محاسبه کردیم و قرار است این اطلاعات پایه برنامه ششم قرار بگیرد.

جواهریان در پایان خاطرنشان کرد: این خسارت‌هایی که به محیط زیست وارد می‌شود و از آن مهم‌تر ارزشی که منابع ذاتی دارند به صورت پایه در محاسبات کشور لحاظ می‌شوند.

همچنین ببینید

اخبار ناخوشایند برای صنعت بیمه

شرکت بیمه مرکزی، متولی سیاست‌گذاری و نظارت بر بازار بیمه ایران، سرانجام در روزهای پایانی ...