خانه > اخبار > اخبار استان > ماراتن سریال‏های طنز نوروزی

ماراتن سریال‏های طنز نوروزی

۲۱ آبان‏ماه، زمانی که رسانه‏ها انتظار داشتند دیگر خبرهای مربوط به سریال‏های نوروز ۹۵ اعلام شود، محمودرضا تخشید با اعلام اینکه خبری از «پایتخت» نیست از حضور ۴ سریال طنز خبر داده بود. البته او از احتمال حضور «کلاه قرمزی و پسرخاله» هم سخن گفت اما کم کم معلوم شد که با مشغول بودن ایرج طهماسب و حمید جبلی برای ساخت فیلم سینمایی «کلاه قرمزی»، از این مجموعه هم خبری نیست. پس از این دو خبر، همه مطمئن شدند کار تلویزیون در نوروز امسال برای جذب مخاطب سخت‏تر از سال‏های اخیر خواهد بود و اگر نتواند در فرصت باقی‏ مانده برگ برنده‏ای اساسی، برای عید رو کند، احتمالا جاده‏های کشور شلوغ‏تر از هر سال خواهد شد و تنها امید تلویزیون همان ۴ سریالی است که تخشید اعلام کرد، با این‏حال گویا برنامه‏ریزی تلویزیون و تخشید اصلا آن‏طور که انتظار می‏رفت، جلو نرفته است.سریال‏هایی که تخشید از آنها نام برد، کدام سریال‏ها بودند؟ بر اساس گفته‏های او، قرار بر این بود که «فروشگاه بزرگ» به کارگردانی محمدحسین لطیفی برای شبکه یک، مجموعه «زعفرانی» به تهیه‏کنندگی ایرج محمدی و نویسندگی و کارگردانی حامد محمدی برای شبکه دو و مجموعه نوروزی «ویلا» به نویسندگی و کارگردانی مرضیه برومند و تهیه‏کنندگی مهران مهام برای شبکه سه سیما آماده شوند و علیرضا بذرافشان نیز سریال دیگری را برای یکی از شبکه‏های تلویزیون آماده کند. حالا ببینیم تکلیف این ۴ سریال آن هم دو ماه مانده به نوروز به کجا رسیده است؟

«زعفرانی» خوش‏قول‏ترین سریال نوروزی

به گزارش سایت ای سینما از میان چهار سریال‏ اعلام شده، تنها «زعفرانی» به کارگردانی حامد محمدی، بدون تغییرات به‌کار خود ادامه داده و از ۱۷ دی‏ماه هم کلید خورده است. سریال نوروزی شبکه دو آذرماه وارد مرحله پیش‏تولید شد و حالا هم تنها دو ماه برای ساخت آن فرصت باقی است که زمان کمی به نظر می‌رسد و معلوم نیست با توجه به آماده بودن گروه، این تاخیر به چه علت بوده است. ستاره‏های مجموعه «زعفرانی»، بازیگرانی چون مهدی هاشمی، مهران احمدی، ستاره اسکندری، نرگس محمدی، هادی کاظمی‏، حدیث میرامینی‏ و حسین سلیمانی هستند. نگارش داستان‏های «زعفرانی» را سعید جلالی، حامد محمدی و آزاده محسنی بر عهده داشته‏اند.

«ویلا» و غافلگیری «بیمار استاندارد شده»

پس از استعفای تخشید از سمت خود در امور کل نمایش گمانه‏زنی‏های بسیاری مطرح شد که یکی از آنها به سیاست‌های تازه تلویزیون در مورد ارائه فیلمنامه‏های کامل پیش از تولید سریال‏ها مربوط بود. همین موضوع باعث گله‏مندی مهران مهام تهیه‏کننده سریال نوروزی «ویلا» شده بود و اولین حاشیه را برای سریالی که قرار بود مرضیه برومند کارگردان آن و سیامک انصاری نقش اولش باشد رقم زد.اما حاشیه‏هایی که روند تولید این سریال را مدام عقب می‏انداخت بیشتر شد و بالاخره مهام و برومند تصمیم گرفتند از خیر ساختن «ویلا» بگذرند. البته مهام در این بین انصاری را که درگیر بازی در «در حاشیه ۲» به کارگردانی مهران مدیری بود، مقصر می‏داند و حسابی از او شاکی است. در واقع وعده داده که از او به‌طور رسمی شکایت هم می‏کند، چون انصاری با تعطیل کردن این پروژه، نان ۶۰ نفر را آن هم نزدیک به شب عید بریده است! از طرف دیگر برخورد برومند، آرام‏تر بود و گفت انصاری به‌دلیل بیماری با این سریال همراه نشده و آنها هم با توجه به کمبود وقت تصمیم گرفته‏اند از ساخت این سریال برای نوروز صرف‌نظر کنند و زمان دیگری آن را تولید کنند. اما این تنها خبر غافلگیرکننده نبود، از آن طرف سریال «بیمار استاندارد شده» که گروه عجیب و جالبی را دور هم جمع کرده، در روزهای اخیر وارد مرحله پیش‏تولید شده و آن‏طور که مسعود ردایی تهیه‏کننده‏اش می‏گوید حتما به نوروز خواهد رسید و با این حساب جای خالی «ویلا» را پر خواهد کرد، گرچه هنوز به‌طور قطعی اعلام نشده که این سریال به شبکه سه می‏رود اما احتمال این اتفاق فراوان است.