خانه > رویدادها > مبادله تجربه‌های فرهنگی و آموزشی ایران و تونس

مبادله تجربه‌های فرهنگی و آموزشی ایران و تونس

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ایران تجربیات خوبی در توسعه فرهنگ گفت‌وگو در میان دانش‌آموزان دارد اظهار کرد: در سال‌های اخیر با تاکید رییس‌جمهور، تقویت درس انشا و کتابخوانی را در میان دانش‌آموزان دنبال می‌کنیم.

به گزارش صمت به نقل از ایسنا؛ نجی جلول، وزیر آموزش و پرورش تونس در دیدار با علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش که در حاشیه دومین نشست بین‌المللی رهبران مدارس ایمن انجام شد، با بیان اینکه در تونس مدرسه و تحصیل اجباری است اظهار کرد: در طول ۵ سال فعالیت انقلابی در تونس مدارس رها شده بودند. وی ادامه داد: در دهه ۶۰ تونس سردمدار ایجاد مدارس در منطقه بود و از دهه ۷۰ به بعد مدرسه رفتن اجباری شد اما در مدت ۱۵سال این‌کار به‌صورت جدی پیگیری نشد و به علت انقلاب، آمار کسانی که به مدرسه نمی‌روند بالا رفته و سعی می‌کنیم در جذب کودکان به مدارس فعالیت‌های گسترده‌ای انجام دهیم و با برقراری ثبات بازگشت کودکان را به مدارس کلید بزنیم.

علی‌اصغر فانی نیز در این دیدار دوجانبه با بیان اینکه ما پس از انقلاب اسلامی ایران آموزش‌های دختران، آموزش فنی و حرفه‌ای، استقرار عدالت آموزشی و غیره را دنبال می‌کنیم اظهار کرد: بیش از ۹۸درصد از کودکان ۶ تا ۱۰ساله ما در مدارس کشور مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: توسعه فضای نشاط و شادی را در مدارس دنبال می‌کنیم و اقداماتی در این‌باره از سال‌های گذشته در دست انجام است؛ همچنین تجربیات خوبی در توسعه فرهنگ گفت‌وگو در میان دانش آموزان داریم و با تاکید رییس‌جمهورمان تقویت درس انشاء و کتابخوانی را در سال‌های اخیر دنبال می‌کنیم. وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در ۱۵سال گذشته به جمع بندی رسیدیم که باید تحول اساسی در زمینه فلسفه تعلیم و تربیت اتفاق بیفتد گفت: در این زمینه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را طراحی کردیم که این کتاب به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است.

همچنین ببینید

حمایت ایروان از ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اوراسیایی

وزیر امور خارجه ارمنستان گفت، ایروان از ایده ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و ...