خانه > رویدادها > می‌آیی تا فرش گل را برایت بگسترانم

می‌آیی تا فرش گل را برایت بگسترانم

خانه‌های‌مان غبار غم گرفته است، دیگر بنرها و پلاکاردهای شادی را روی دیوارها و درها نصب نمی‌کنیم. مریم آن سو در گوشه‌ای برای بابایش گریه می‌کند. احمد چه بی‌تابانه در انتظار مادر نشسته است.

آسمان شهر چتر اندوه بر سر دارد. شما رفته‌اید تا اوج کبوترهای سپید رهایی بر بلندای آسمان. چه آسان خفته‌اید و چه آسان در سرزمین وحی، دستان آسمانی را لمس کردید. بی‌گمان، آنگاه که در مسجد شجره و دیگر مساجد آسمانی مکه «تلبیه» می‌گفتید و می‌خواندید: «لبَّیک اللّهمّ لبَّیک، لبَّیک لا شریک لک لبَّیک، إنّ الحمد و النّعمه لک و الملک، لا شریک لک لبَّیک. »
«گوش به‌فرمانم و به‌سوی تو می‌شتابم، خدایا گوش به‌فرمانم و به‌سوی تو می‌شتابم، هیچ چیزی همتای تو نیست، گوش به‌فرمانم و به‌سوی تو می‌شتابم، فقط تو هستی که سزاوار ستایش و بزرگی هستی، تمام نعمت‌ها از جانب توست، همه چیز به تو تعلق دارد و تو بر همه چیز مسلط هستی، هیچ چیزی همتای تو نیست، گوش به‌فرمانم و به‌سوی تو می‌شتابم. »
و چقدر گوش به فرمان بودید، انگار دری از درهای بهشت به رویتان گشوده شده بود. شما رفتید و بگویید ما با اندوه نبودتان چه کنیم؟

امروز کاروانیان می‌آیند
ایلنا: رییس مرکز پزشکی و حج از برگزاری مراسم تشییع جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا امروز در تهران خبر داد.
سیدعلی مرعشی گفت: از آنجا که حال همه مجروحانی که قرار است به تهران بیایند اهل مرکز نیستند، بنابراین به درخواست خودشان، مجروحان را با کاروان‌های خود به کشور منتقل خواهیم کرد چراکه بیشتر این زائران از شهرستان‌ها بوده و تمایل دارند مستقیم به شهر خود پرواز کنند.
وی با اشاره به اینکه در صورت اخذ مجوزهای لازم در یک پرواز پیکرهای جان‌باختگان به کشور منتقل شود، تصریح کرد: این مهم، منوط به صدور مجوز از سوی دولت عربستان است، هرچند که همه اقدامات مربوط به تشخیص هویت جان‌باختگان انجام شده است، اما باید منتظر صدور مجوز نهایی باشیم و در این صورت تعدادی از پیکرهای جان‌باختگان فردا به کشور منتقل می‌شود. مرعشی درباره انتشار اخباری در کشور مبنی بر شناسایی و بستری‌بودن غضنفر رکن‌آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان تاکید کرد: این خبر شایعه است و متاسفانه بر خلاف همه جست‌وجوها هنوز رکن‌آبادی در بیمارستان‌های سعودی شناسایی نشده است.

وزیر بهداشت در مکه
مهر: رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به ورود وزیر بهداشت و هیات همراه به مکه اشاره کرد و گفت: دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر ضیائی رییس جمعیت هلال احمر و قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه وارد مکه شدند و از سردخانه‌ای که اجساد در آنها نگهداری می‌شوند، بازدید می‌کنند.
سید علی مرعشی گفت: همچنین دیدار و دلجویی از خانواده‌های داغدارفوتی‌ها و گمشدگان، از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت است.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در نشستی با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، سازمان حج و زیارت، مرکز پزشکی حج و وزارت خارجه مسائلی درباره زائران گمشده، فوتی و مجروحان مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد. همچنین بازدید از بیمارستان هلال احمر در مکه و بیمارستان‌های مکه که مجروحان در آن بستری هستند، از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت و هیات‌های همراه است.
مرعشی در پاسخ به اینکه آیا کانتینرهای جدیدی بازشده‌اند یا خیر، گفت: هنوز اطلاع دقیقی از این موضوع نداریم اما بازدید از سردخانه‌های جدید در دستور کار قرار گرفته و کانتینرهای جدید نیز به کانتینرهای قبلی اضافه شده و عملیات بازدید آنها در حال انجام است.

همچنین ببینید

لغو حج ایرانی ها برای عربستان گران تمام شد

امسال موسم حج در شرایطی برگزار شد که ایرانیان پس از آنکه سال گذشته حادثه ...