خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > صنعت

صنعت

اسفند, ۱۳۹۵

بهمن, ۱۳۹۵

 • ۱۹ بهمن

  افزایش همکاری صنعت تایر با شرکت های خارجی در دوران پسابرجام/تسهیل تامین مواد اولیه و ماشین آلات

  عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر با اشاره افزایش همکاری های این صنعت با شرکت های خارجی در دوران پس از برجام گفت: اکنون روند تامین مواد اولیه و قطعات یدکی ماشین آلات این صنعت تسهیل شده است.

 • ۱۹ بهمن

  تعرفه واردات ورق های فولادی کاهش یافت/دولت اشتباه خود را پذیرفت

  به نقل از  خبرنگار مهر،  موضوع تعرفه واردات ورق های فولادی به یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در حوزه صنایع تبدیل شده است چرا که در زمان ارزانی ورق های فولادی در بازارهای جهانی، تعرفه واردات این کالا افزایش یافت و صاحبان صنایع امکان واردات آن را پیدا نکردند. از ...

 • ۱۸ بهمن

  ظهور ۵ قدرت صنعتی در سال ۲۰۲۰

  سال ۲۰۲۰ به یک هدف برای اقتصاد جهان در بخش های مختلف تبدیل شده است. کشورهایی که حرفی برای گفتن دارند تلاش می کنند تا این سال بهترین عملکرد خود را ارائه دهند. سوال اساسی اکنون این است که کدام اقتصاد در این سال بزرگترین اقتصاد جهان خواهد بود. دو ...

 • ۱۲ بهمن

  رشد 250 برابری شرکت های مسافربری در چهار دهه گذشته

  مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای گفت: شمار شرکت‌های مسافربری دارای ناوگان محدود و ناکافی از ۱۰ مورد در دهه ۵۰ به ۲۵۰۰ مورد در امسال رسید و متقاضیان بدون سرمایه‌گذاری کافی در این بخش فعال شدند.

 • ۸ بهمن

  افزایش ۳۹ درصدی تولید خودرو در کشور

  به نقل از  خبرگزاری مهر،  یک میلیون و ۸۷ هزار و ۹۵۸ دستگاه انواع خودرو از ابتدای امسال تا پایان دی ماه تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۹ درصد افزایش یافته است.

دی, ۱۳۹۵

 • ۲۳ دی

  چالشی به بزرگی تغییر

  مناقشات بر سر تعیین نرخ خوراک و پیامدهای ناشی از قیمت‌های شناور آن، در توسعه صنعت پتروشیمی همچنان ادامه دارد. کارشناسان معتقدند تغییر قیمت خوراک براساس قیمت‌های شناور نفت حتی درباره بنزین و گازوئیل که از سوخت‌های پرمصرف جهان هستند،

 • ۱۴ دی

  واردات خودرو شفاف می‌شود

  محمدرضا نجفی‌منش

  عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن استان تهران و  رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد که واردات خودرو توسط نمایندگان رسمی، وضعیت خدمات پس از فروش، گارانتی و پراداخت مالیات خودروهای وارداتی را شفاف می‌کند.

 • ۱۱ دی

  شرکت «دوو» در ایران کارخانه کشتی‌سازی احداث می‌کند

  شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو، توافقنامه ای را با ایران به امضاء رسانده که به موجب آن یک کارخانه کشتی سازی در ایران احداث خواهد کرد.

 • ۸ دی

  نخستین تعاونی شرکت های امداد خودرو در کشور ایجاد شد

  معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از تشکیل نخستین تعاونی شرکت های امداد خودرو در کشور خبر داد.