خانه > اخبار

اخبار

اخبار و گزارشات

افزایش تولید ملی، ارتقای کیفیت و کرامت نیروی انسانی

گروه خودروسازی سایپا ضمن دستیابی به نرخ تحقق ۱۰۳ درصدی برنامه تولید (۳۴۶۱ دستگاه بیشتر از برنامه) در سه ماهه امسال، توانست بیشترین تولید خودرو در کشور را در این مدت داشته باشد.

ادامه نوشته »

158 طرح 5 میلیارد دلار تسهیلات از صندوق توسعه ملی گرفتند

 بررسی عملکرد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در سال ۱۳۹۶ نشان می دهد که ۱۵۸ طرح در مجموع پنج میلیارد دلار تسهیلات دریافت کردند که از نظر تعداد بخش صنعت و معدن با ۶۸ طرح در رتبه نخست قرار دارد.

ادامه نوشته »

بازوی پژوهشی مجلس بررسی کرد نقصان نسخه اولیه توسعه معدن

 پیش‌نویس نقشه راه معدن و صنایع معدنی تا افق ۱۴۰۰ چه نقصان‌هایی دارد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد نبود استراتژی جامع در بخش معدن و صنایع معدنی و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای و غیرکارشناسی در دوره‌های مختلف موجب توسعه غیرمتوازن و بعضا رکود در این بخش شده است. در این میان اقدام وزارت صنعت، ...

ادامه نوشته »

اقتصاد معدنی در سمنان ظرفیتی که شکوفا نشد

سهم بخش معادن سمنان با وجود در اختیارداشتن بیش از ۱۰ درصد کل معادن کشور در رونق اقتصادی و طرحهای توسعه ای استان مطلوب نیست که نیاز است برای شکوفایی این ظرفیت ویژه، برنامه ریزی اصولی و سرمایه گذاری همه جانبه ای صورت گیرد.

ادامه نوشته »

1150 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر روستایی پرداخت شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۱۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های مربوط به اشتغال فراگیر در مناطق روستایی و عشایری پرداخت شده است، پیش بینی کرد که این روند در ماه های آینده با شتاب بیشتری انجام شود.

ادامه نوشته »

پس‌لرزه های دیدار ترامپ و اون در بازارهای جهانی/دلار جهش کرد

با شروع دیدار سران آمریکا و کره‌شمالی در سنگاپور، که شاید به رویارویی هسته‌ای در شبه‌جزیره کره پایان دهد، دلار به بالاترین میزان ۳ هفته‌ای خود جهش کرد درحالی‌که بازارهای سهام آسیا متلاطم شد.

ادامه نوشته »