خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار

اخبار

اخبار و گزارشات

رشد تولید نیکل با خودروهای برقی

خودروهای برقی بار دیگر خبرساز شده‌اند و این بار به ایجاد یک استراتژی جدید در غول معدنی بی‌اچ‌پی‌بیلتون انجامیده‌اند. این شرکت استرالیایی-بریتانیایی تصمیم دارد به دنبال توسعه بازار جهانی خودروهای برقی، تولید نیکل را افزایش دهد.

ادامه نوشته »

ظهور غول‌های نفتی ایرانی

وزارت نفت با هدف حمایت از ایجاد شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی و با هدف انتقال و توسعه فناوری در جریان مشارکت شرکت‌های نامبرده با شرکت‌های معتبر خارجی، شرکت‌های ایرانی حائز توانمندی حداقلی برای عهده‌داری وظایف مقرر شرکت‌های اکتشاف و تولید را مشخص کرده است.

ادامه نوشته »

از برق پایدار تا ورود فناوری جدید

 انرژی الکتریکی از مهم‌ترین حامل‌های انرژی در صنعت استراتژیک آلومینیوم به‌شمار می‌آید. در فناوری احیای آلومینیوم نباید با هیچ‌گونه قطعی برق روبه‌رو شویم، چراکه در غیراین صورت تولید با زیان‌های بالایی روبه‌رو می‌شود.

ادامه نوشته »

سیف: اولویت امسال نظام بانکی حمایت از تولید است

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به مدیران عامل بانک ها، از آنها خواست امسال نیز همانند گذشته و با احساس مسوولیت بیشتر، به تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی توجه جدی داشته باشند.

ادامه نوشته »

امنیت چک‌ها زیر چتر نظارت بانک مرکزی/ جزئیات طرح ویژه کنترل چک‌

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی گفت: به زودی گیرنده چک می تواند با ارسال شماره منحصر به فرد هر برگه، به سامانه استعلامات بانک مرکزی، مشخصات و سابقه چک برگشتی دارنده دسته‌چک را کنترل نماید.

ادامه نوشته »