خانه > اخبار > آب، اولویت اول استانداری تهران است

آب، اولویت اول استانداری تهران است

استاندار تهران با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای حل مشکلات آب و فاضلاب این استان گفت: آب همیشه اولویت نخست استانداری تهران است.

 

سید حسین هاشمی، استاندار تهران، به خبرگزاری موج گفت: با توجه به اهمیت آب، این موضوع همیشه اولویت اول استانداری تهران محسوب می شود.

وی که در غرفه شرکت آب و فاضلاب استان تهران در شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار سخن می گفت، افزود: تعداد پروژه هایی که در حوزه آب و فاضلاب در سطح تهران کار شده نشان دهنده عزم راسخ ما در این راه است.

هاشمی هم اکنون بخش خصوصی تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در پروژه های آب و فاضلاب این استان از خود نشان می دهد و ما نیز ضمن استقبال در تلاش هستیم تا سرمایه گذاری را در این حوزه تسهیل کنیم.

وی درباره استقبال شرکت های خارجی از حضور در پروژه های آب و فاضلاب استان تهران نیز گفت: مذاکرات اولیه در این زمینه صورت گرفته است و مطمئن هستیم بعد از اجرای برجام این استقبال بیشتر هم خواهد شد.

هاشمی ادامه داد: اجازه نمی دهیم فرایند و تشریفات قانونی سرمایه گذاری در استان تهران طولانی شود و به دنبال آن هستیم حداکثر در سه ماه این مراحل تکمیل شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در همه کلانشهرهای دنیا، استفاده از سیستم های هوشمند در حوزه های مختلف شهری رایج است چراکه از یک طرف ریسک خطرات را پایین می آورد و از سوی دیگر، کیفیت ارائه خدمات را افزایش می دهد.

وی افزود: بخش آب نیز به علت اهمیت آن باید در این راه گام بردارد که هرچند در قیاس با کشورهای توسعه یافته، عقب تر هستیم ولی اقدامات خوبی تاکنون در این زمینه انجام شده است و در این میان، آبفای استان تهران قدم های ارزشمندی برداشته است ولی نباید به این حد اکتفا کرد چراکه تهران به مانند بقیه نقاط کشور با معضل خشکسالی و کمبود آب رو به روست و باید همه عواملی که ما را به آب مطمئن و سالم برساند، به کار گیریم.

هاشمی با ابراز امیدواری نسبت به تجهیز تمام مجموعه آب و فاضلاب استان به سیستم های هوشمند، تصریح کرد: همچنان که گفتم از اولویت های دولت و استانداری تهران و در سفرهای استانی رئیس جمهوری به نقاط مختلف همیشه مسائل آب سرلوحه همه برنامه ها بوده است.

استاندار تهران در پایان تاکید کرد: با وجود همه مشکلات و کمبود منابع مالی، حداکثر کمک ممکن را به آبفای استان تهران کرده ایم و از این پس نیز چنین خواهد بود.

همچنین ببینید

تهران مشکل کمبود آب ندارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با توجه به تدابیر در نظر ...