خانه > اخبار > آبرسانی به پرند تا پایان امسال به پایان می رسد / شش ماه است که آب سد ماملو در جنوب تهران استفاده می شود

آبرسانی به پرند تا پایان امسال به پایان می رسد / شش ماه است که آب سد ماملو در جنوب تهران استفاده می شود

 

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران پیش بینی کرد برای سال آینده دست کم هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در پروژه های آب و فاضلاب این استان جذب شود.

 

محمد پرورش، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: مسکن مهر در استان تهران، پروژه ای عظیمی محسوب می شود و در این میان ۲ برنامه آبرسانی در پرند و پردیس از اهمیت زیادی برخوردار بود که تا سطح قابل قبولی انجام شده است.

وی افزود: جدا از این طرح های کوتاه مدت، در وزارت نیرو برای تامین منابع آبی در سال های آینده برنامه ریزی صورت گرفته است که البته به اعتبارات ویژه نیاز دارد.

در پردیس با همکاری شرکت عمران شهر جدید پردیس همکاری خوبی داریم و مشکلی در نصب انشعابات جدید وجود ندارد که به مرور انجام می شود؛ در پرند نیز با برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان، سال ۱۰ هزار انشعاب جدید آب و فاضلاب صورت خواهد گرفت.

پرورش با اشاره به اینکه تمام زیرساخت های لازم برای آبرسانی به ۲۰ هزار واحد دیگر پرند از قبیل مخازن، شبکه انتقال، ایستگاه های پمپاژ و غیره کاملا آماده هستند، تصریح کرد: برای نصب ۲۰ هزار انشعاب دیگر در پرند ظرف ۲ هفته آینده جلسه ای با مسئولان شرکت عمران شهر جدید پرند داریم تا برخی ابهامات در خصوص حق انشعابات برطرف شوند.

وی با بیان اینکه در ابتدا قرار بود ۷۰ هزار انشعاب جدید در پردیس نصب شود، گفت: بعد از مدتی مقرر شد ۲۰ هزار انشعاب دیگر نیز نصب شود و برای این کار خط لوله ای ۳۵ کیلومتری کشیده شد.

وی افزود: آب پرند از حاشیه بزرگراه آزادگان (منطقه فیروز بهرام) منتقل می شود و برای این کار ۱۲ مخزن و ۵ ایستگاه پمپاژ احداث شد و تصفیه خانه فاضلاب نیز در دست ساخت است و در کل امیدواریم مساله آبرسانی به پرند تا پایان امسال به پایان برسد.

پرورش درباره ذخایر آبی تهران نیز گفت: در حال حاضر مشکلی نداریم وبرای بلندمدت نیز پروژه رینگ تهران در دست احداث است.

وی درباره آخرین وضعیت سد ماملو نیز تصریح کرد: الان ۶ ماه است که به صورت کامل از آب این سد در جنوب تهران استفاده می شود و بناست به صورت رسمی با حضور رییس جمهوری افتتاح شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پایان گفت: پیش بینی می کنیم برای سال آینده حدود هزار میلیارد تومان سرمایه از بخش خصوصی برای پروژه های آب و فاضلاب تهران جذب شود.

همچنین ببینید

تهران مشکل کمبود آب ندارد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با توجه به تدابیر در نظر ...