خانه > اخبار > آتش پتروشیمی بوعلی خاموش شد

آتش پتروشیمی بوعلی خاموش شد

 

رییس‌جمهوری در پی مهار آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینا، از آتش‌نشانان شجاع و فداکار، شرکت‌های نفتی دست‌اندرکار و همچنین تمامی نهادها و سازمان‌هایی که در فرو نشاندن این آتش گسترده همکاری داشته‌اند، قدردانی کرد.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه وزیر نفت، مراتب قدردانی دکتر حسن روحانی، رییس‌جمهوری را از فرماندهان عملیات آتش‌نشانی و به ویژه آتش‌نشانان شجاع و فداکار درگیر عملیات خاموش کردن آتش در پتروشیمی بوعلی سینا و همینطور شرکت‌های ملی مناطق نفتخیز جنوب، پتروشیمی بندر امام، ملی حفاری ایران و سایر بخش‌های دست‌اندرکار به ایشان ابلاغ کرد.
وزیر نفت در حالی که از خاموش‌شدن مخزن ۲۰۰۱c پتروشیمی بوعلی سینا در ساعت ۲ بامداد شنبه، ۱۹ تیر خبر داد، گفت: برای انجام این کار ملی از همه سپاسگزارم.
وزیر نفت: از همه سپاسگزارم
بیژن زنگنه که تا صبح دیروز شنبه در محل پتروشیمی بوعلی سینا حضور داشت، اظهار کرد: با تلاش سرسختانه، مجاهدانه و فرماندهی عملیات و همچنین تلاش همه آتش‌نشان‌ها و همکاری شرکت‌های پتروشیمی بوعلی سینا، شهید تندگویان، بندر امام و همه دست‌اندرکاران استان خوزستان، آتش این مجتمع پتروشیمی خاموش شد. وی با بیان اینکه پس از خاموش‌شدن مخزن، در حال تثبیت وضع آن با فوم‌پاشی داخل مخزن هستند، تصریح کرد: همچنین عملیات خنک کردن مخزن نیز در حال انجام است تا زنجیره آتش تکرار نشود.
زنگنه خاطرنشان کرد: همکاران ما کار مهم و دشواری انجام دادند و از همه برای انجام این کار ملی سپاسگزارم. وزیر نفت با اشاره به اینکه چند روز پراضطراب را سپری کردیم و بحمدالله این سرمایه‌های ملی برای کشور حفظ شد، تصریح کرد: البته دلایل آتش‌سوزی این مجتمع بررسی و پیگیری می‌شود تا مشکلات و تنگناهای عملیاتی‌مان را جبران کنیم.
وزیر نفت با بیان اینکه پتروشیمی بوعلی سینا ظرف دو تا سه هفته آینده به وضع قبل بازمی‌گردد، گفت: برنامه‌ریزی برای رفع مشکل و راه‌اندازی دوباره این فاز از امروز آغاز می‌شود.
بیژن زنگنه با بیان اینکه مدیریت بحران و فرماندهی عملیات اطفای حریق آتش‌نشانی برای خاموش کردن پتروشیمی بوعلی سینا بسیار درست و حرفه‌ای عمل کرد، افزود: تیم آتش‌نشانی باید پس از خاموش کردن برج پارازایلین، دو مخزن پر از مواد هیدروکربوری را خاموش می‌کرد که یکی از آنها صبح پنجشنبه خاموش شد.
زنگنه با اشاره به اینکه عملیات خاموش کردن آتش در مخزن ۲۰۰۱c با وجود چند بار حمله به این مخزن نتیجه نداشت، افزود: بنابراین انتقال بخشی از موجودی مخزن در دستور کار قرار گرفت که این انتقال به درستی انجام شد.

همچنین ببینید

زنگنه: توافق اوپک تاثیری بر تولید نفت ایران ندارد

وزیر نفت در وین گفت: در صورت تمدید توافق اوپک، تولید نفت ایران تغییری نمی‌کند ...