خانه > اخبار > آخرین وضعیت سرمایه گذاری در بخش تولید/ چند واحد جدید فعال شدند؟

آخرین وضعیت سرمایه گذاری در بخش تولید/ چند واحد جدید فعال شدند؟

بررسی جوازهای تاسیس صادره برای بنگاه های صنعتی در ۵ ماه نخست امسال نشان می دهد که در این بخش افت ۳۸.۶ درصدی داشته ایم که بیانگر کاهش تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش تولید است

به نقل از خبرگزاری مهر، یکی از شاخص‌های بررسی فعالیت سرمایه گذاران و تمایل این گروه بر حضور در حوزه‌های صنعتی و تولیدی، میزان جوازهای صنعتی صادره است.

بر همین اساس، بررسی آمار وزارت صمت از وضعیت ساخت و تأسیس بنگاه‌های صنعتی نشان می‌دهد که در ۵ ماه نخست امسال، برای ۹ هزار و ۱۷۹ بنگاه جواز تأسیس صادر شده که کاهش ۳۸.۶ درصدی نسبت به ۵ ماهه پارسال داشته است.

همچنین بررسی بخش مربوط به سرمایه گذاری در این بنگاه‌ها بیانگر آن است که سرمایه پیش بینی شده در ۵ ماه ابتدایی امسال برای جوازهای تأسیس معادل بیش از ۵۲۰ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵.۳ درصد افزایش داشته است.

بر اساس برآوردهای انجام شده، با اجرای این پروژه‌ها، ۲۴۴ هزار و ۷۲۹ شغل ایجاد خواهد شد که نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش ۳۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

به این ترتیب آمار مربوط به جوازهای تأسیس صادره بیانگر کاهش تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش تولید است.

چند واحد جدید فعال شدند؟

همچنین در ۵ ماهه ابتدایی امسال برای ۲ هزار و ۵۴۴ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شده که کاهش ۱۲.۱ درصدی نسبت به مدت مشاله پارسال داشته است.

میزان سرمایه پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده نیز بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد کاهش داشته است.

در این بخش نیز پیش بینی شده که ۴۸ هزار و ۸۹۵ شغل ایجاد شود که نسبت به مدت مشابه پارسال، افت ۳۵.۵ درصدی یافته است.

به این ترتیب، تعداد واحدهای جدیدی که در ۵ ماه امسال پروانه بهره برداری گرفته اند نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...