خانه > اخبار > آشتی مردم با مالیات در برنامه رییس جدید سازمان امور مالیاتی

آشتی مردم با مالیات در برنامه رییس جدید سازمان امور مالیاتی

رییس جدید سازمان اداره امور مالیاتی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایم فرهنگ سازی و ایجاد آشتی میان مردم و سازمان امور مالیاتی است که آن‌ها دقیقا بدانند مالیاتی که پرداخت می‌کنند کجا خرج می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید کامل تقوی نژاد رییس اداره امور مالیاتی در حاشیه مراسم معارفه خود که امروز ۲۵ آذر برگزار شد درباره برنامه‌ها و اولویت‌های خود اظهار کرد: همان گونه که در طرح جامع امور مالیاتی کشور مطرح شده است برنامه‌های ما در جهت اصلاح نظام مالیاتی کشور خواهد بود.

او توضیح داد: ما در صدد تکمیل فرایندهای مربوط به این طرح و استقرار آن هستیم. همچنین اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و بحث مربوط به تکمیل آیین نامه های قانون مالیات های مستقیم جزو برنامه‌هایی است که باید تا پایان سال ۹۴ پیگیری شود.

تقوی نژاد بیان کرد: اکنون کارکنان سازمان اداره امور مالیاتی کشور تلاش می‌کنند که طبق ارقام و اعداد پیش بینی‌شده در قانون بودجه سال ۹۴ وظایف مربوط به تحقق درآمدهای مالیاتی کشور را انجام دهند. با توجه به کاهش قابل ملاحظه درآمدهای دیگر کشور باید همت مضاعف کنیم و منابع مالی مورد نیاز کشور محقق شود.

او با تاکید بر بحث فرهنگ سازی و ایجاد اعتماد بین مردم و سازمان امور مالیاتی گفت: مردم باید آگاهی پیدا کنند که مالیاتی که پرداخت می کنند به طور صحیح مصرف می‌شود و به اولویت‌های اساسی کشور تخصیص می‌یابد. به نحوی که هم به زیرساخت های کشور و هم به زمینه‌های کمک به رشد اقتصادی کشور کمک کند. ما باید بین سازمان امور مالیاتی و مردم آشتی برقرار کنیم.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: در حال حاضر در این زمینه فعالیت‌های مناسبی انجام شده و فرهنگ سازی صورت گرفته است ولی باید بیشتر کار شود و دقیق‌تر باشیم. تلاش من این است که از علما و مراجع دانشگاهی و اصحاب رسانه در گسترش فرهنگ سازی کمک بخواهیم.

همچنین ببینید

اخبار خوش مالیاتی برای تولیدکنندگان/حذف مالیات ارزش افزوده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دریافت مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکننده را مانع جدی پیش ...