خانه > اخبار > آغاز فرآیند تسهیلات دهی به صنایع کوچک

آغاز فرآیند تسهیلات دهی به صنایع کوچک

 

وزیر صنعت با تشریح شرایط تسهیلات‌دهی بانک‌ها به ۷۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط عنوان کرد: بانک‌ها وعده داده‌اند از این هفته کار بررسی تسهیلات‌دهی را شروع کنند.

به نقل از دنیای اقتصاد: محمدرضا نعمت‌زاده در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در مورد در نظر گرفتن ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید برای صنایع کوچک و متوسط، اظهار کرد: با توجه به اینکه در شرایط فعلی برای ما بهبود اشتغال و رشد اقتصادی حائز اهمیت است، برای احیای ۷۵۰۰ واحد صنعتی راکد این تسهیلات در نظر گرفته شده، چرا که صنایع کوچک به خاطر ماهیت‌شان نمی‌توانستند با توجه به ضوابطی که سیستم بانکی دارند، تسهیلات بگیرند.

 

وی افزود: برخی از این صنایع تاکنون توانسته‌اند تسهیلات دریافت کنند اما اغلب آنها یا بدهی معوقه دارند یا چک برگشتی. بنا به دلیلی این واحدها نتوانسته‌اند چک خود را وصول کنند و به دلیل بدهی مالیاتی که این واحدها داشتند، نتوانسته‌اند مالیات خود را پرداخت کنند که همه این گونه مسائل موانعی برای دریافت تسهیلات آنها بوده است.

نعمت‌زاده با اشاره به کفایت سرمایه این واحدها به‌عنوان مانع دیگر دریافت تسهیلات تصریح کرد: بعضی از این واحد‌ها با یک میلیون تا ۱۰ میلیون تومان تولید خود را شروع کردند و در حال حاضر سطح تولیدشان گسترش پیدا کرده، اما به دلیل مصوبه دولت مبنی بر اینکه باید ارزش سهام این واحدها ۲۰درصد کل تسهیلات باشد، آنها نتوانسته‌اند از تسهیلات بانکی بهره‌ای ببرند.

همچنین ببینید

تسهیلات ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی برای صنایع کوچک و متوسط

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در قالب تبصره ۱۸ لایحه بودجه برای ...