خانه > اخبار > آغاز همکاری‌های بانکی، سرمایه‌گذاری آلمان با ایران

آغاز همکاری‌های بانکی، سرمایه‌گذاری آلمان با ایران

: با اجرایی شدن برجام کشورهای مختلفی برای همکاری‌های اقتصادی در ایران ابزار تمایل کرده و در برخی موارد این تمایل‌ها روی کاغذ آمده و تبدیل به قرارداد و توافقنامه شده است. این بار کشور آلمان پس از سفر مقام‌های صنعتی و معدنی ایران به آلمان، از آغاز همکاری‌های بانکی در تابستان سال جاری خبر داده‌اند.

به نقل از روزنامه صمت: این در حالی است که اصلی‌ترین مانع در مسیر ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور و به ویژه بخش معدن، مسائل پولی و بانکی است. حال شاید شروع این همکاری آغاز فصلی نو برای سرمایه‌گذاران خارجی و فرصتی مناسب برای بخش معدن باشد.

اقدامات بانکی تسهیل‌کننده ورود سرمایه‌گذاران
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خبر داد: در سفر اخیر مقام‌های صنعتی و معدنی ایران به آلمان، مذاکرات خوبی انجام شده و طرف‌های آلمانی قول دادند از تابستان امسال همکاری‌های بانکی، صنعتی و سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، مهدی کرباسیان افزود: افتتاح دفتر تجاری ایران – آلمان موجب خواهد شد تا تاجران بخش خصوصی و تولیدکنندگان کشورمان در آلمان حضور یابند و بتوانند از ظرفیت‌های آن دفتر برای بازاریابی، صادرات یا انتقال فناوری استفاده کنند. وی ادامه داد: دراین سفر ملاقات‌های مهمی از سوی وزیرصنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو با شرکت‌های متعدد و چند بانک خارجی انجام شد که علاوه برآلمانی‌ها که قول همکاری داده‌اند، ایتالیایی‌ها و بقیه کشورهایی که مذاکراتی با آنها انجام شده، نیز آماده همکاری با ایران شده‌اند. رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: با توجه به مذاکرات انجام شده و آمد و رفت‌های دو طرف و امضای یادداشت تفاهم‌های مختلف، امیدواریم با اقدامات بانک مرکزی و نظام بانکی کشور، نحوه ورود سرمایه و سرمایه‌گذاران به ایران تسهیل شود. کرباسیان تصریح کرد: از سوی دیگر «ساچه» که به عنوان صندوق ضمانت صادرات ایتالیاست، اکنون مشکلی برای اعطای اعتبارات بلندمدت برای سرمایه‌گذاران ایتالیایی در ایران ندارد که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد خبرهای خوشی دراین زمینه باشیم. وی گفت: در سفر اخیر همچنین از رییس‌جمهوری ایران برای سفر به آلمان دعوت شده است. در سفر هفته گذشته هیات اقتصادی، صنعتی و بانکی جمهوری اسلامی ایران به آلمان، مرکز اقتصادی ایران و اروپا در برلین گشایش یافت. دراین مراسم صدها نفر از مدیران شرکت‌های ایرانی و آلمانی، مقامات ارشد آلمانی و سفیران خارجی مقیم این کشور حضور داشتند.

همچنین ببینید

بازدید سرمایه گذاران آلمانی از پتروشیمی فارابی بندر ماهشهر

نمایندگان ارشد شرکت بین المللی kelvine آلمان با هدف بازدید از ظرفیت های سرمایه گذاری ...