خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > آلودگی هوا نسل آینده را تهدید می کند

آلودگی هوا نسل آینده را تهدید می کند

رئیس شورای شهر تهران گفت: آلودگی هوای پایتخت، نسل های آینده را هم در معرض آسیب قرار داده است و باید برای آن چاره ای اساسی اندیشید.

مهدی چمران با اشاره به پایداری آلودگی هوا در پایتخت گفت: تاثیرات آلودگی هوا مستمر است و حتی نسل های آینده را هم در معرض خطر قرار می دهد.

وی ادامه داد: فردی که بر اثر آلودگی هوا سکته می کند و می میرد، می دانیم چه بلایی بر سرش آمده اما تاثیراتی که آلودگی هوا بر خون، ریه، حافظه، هوش و استعداد کودکان دارند در آینده مشخص می شود و برای کشور خطرناک است.

چمران در خصوص تاثیر موتورسیکلت ها در افزایش آلاینده های هوا گفت: شورا تصمیماتی برای محدود کردن موتورسیکلت های آلاینده گرفته است. سالهاست موتورسیکلت های دوزمانه دیگر وارد کشور نمی شوند و برنامه ای نیز برای ساماندهی موتورسیکلت های کاربراتوری و انژکتوری داریم و جایگزینی آنها با موتورسیکلت های برقی در انتظار اعتبار است.

به گفته رئیس شورای شهر تهران: دولت و مدیریت شهری بر سر ورود موتورسیکلت های برقی هم عقیده هستند.

چمران در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمال واگذاری بررسی گزارشهای حسابرسی شهرداری به کمیسیون نظارت گفت: تمامی اعضای شورای شهر تهران و تمامی کمیسیون ها، گزارشهای حسابرسی شهرداری را بررسی می کنند و این گزارش ها در اختیار همه اعضای شورا قرار می گیرد. اما متولی آن کمیسیون برنامه و بودجه است.

http://www.tehranhim.com/news/%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DA%A9%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%88%D8%B2%D8%A7.html

همچنین ببینید

ارتباط آلودگی هوا با خطر ابتلا به زوال عقلی

ذرات ریز آلوده‌کننده هوا ممکن است احتمال ابتلا به زوال عقلی را به طور قابل ...