خانه > اخبار > احداث بیش از 30 هتل در ارس ضروری است

احداث بیش از 30 هتل در ارس ضروری است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: زیرساخت‌های منطقه آزاد پاسخگوی حجم انبوه گردشگران نبوده و احداث بیش از ۳۰ هتل در ارس ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان در حاشیه بازدید از پروژه‌های سرمایه گذاری ارس، با بیان اینکه ارس دارای بهترین توسعه صنعتی در بین مناطق آزاد ایران است، اظهار داشت: توسعه صنعتی ارس ناشی از وجود استانی با پیشرفت‌های صنعتی است.

وی اظهار داشت: در مناطق متعدد ایران زیرساخت‌های فعلی ایجادشده ولی ویژگی‌های آذربایجان شرقی و قابلیت استثنایی منطقه آزاد ارس موجب توسعه‌یافتگی این منطقه در حوزه صنعت شده است.

ترکان گام‌های مؤثر ارس در حوزه ایجاد و تقویت زیرساخت‌ها را مورد تأکید قرارداد و گفت: با تحولات سال‌های اخیر هیچ مشکلی در حوزه انرژی برای سرمایه‌گذاران در ارس وجود ندارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود نسبت به بهره‌برداری از تعهد ۳۰ کیلومتری پروژه احداث جاده دو بانده جلفا- مرند ابراز امیدواری کرد و گفت: بخش عمده تعهد ارس در قبال پروژه ۶۰ کیلومتری احداث جاده دوبانده جلفا-مرند انجام‌شده و امیدواریم تا پایان امسال شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

وی تأمین نیاز صنایع با احداث پروژه تصفیه فاضلاب صنعتی با ۱۳ هزار مترمکعب و ایجاد زیرساخت‌های قدرتمند در حوزه ارتباطات و توسعه شبکه فیبر نوری را دستاوردهای خوبی برای توسعه بیش‌ازپیش سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی در این منطقه عنوان کرد.

همچنین ببینید

ترکان طرح های هفته دولت منطقه آزاد چابهار را افتتاح کرد

طرح های عمرانی، صنعتی و تولیدی منطقه آزاد چابهار همزمان با ششمین روز از هفته ...