خانه > اخبار > اختصاص تسهیلات ویژه بانک مرکزی برای صنعت قطعه سازی

اختصاص تسهیلات ویژه بانک مرکزی برای صنعت قطعه سازی

 معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت در دیدار با نمایندگانی از تشکل های تخصصی صنعت قطعه سازی کشور اظهار داشت: بانک مرکزی تسهیلات ویژه ای برای‌ این صنعت اختصاص داده که با توجه به اتخاذ سیاست های حمایتی، بهبود وضعیت این صنعت را مشاهده خواهیم کرد.

 

 فرشاد مقیمی در نشست مشترک با برخی از اعضای صنعت قطعه سازی کشور موضوع هایی نظیر مشکل تامین مواد اولیه، ضرورت تداوم تزریق نقدینگی، تسهیل ورود مواد اولیه به کشور، تخصیص ارز مطرح و نمایندگان این صنعت خواستار بازنگری در قراردادهای قطعه سازها با خودرو سازان و اصلاح قیمت ها با توجه به افزایش هزینه تولید شدند.
مقیمی نیز با نگاهی به وضعیت صنعت خودروسازی و قطعه سازی در چند ماه گذشته گفت: اتخاذ تدابیر مناسب در شرایطی که صنعت خودرو ایران با محدودیت های بین المللی روبرو است، موجب شد تا توانستیم روند تولید خودرو در کشور را مدیریت کرده و امروز تولید کنندگان با قدرت به تولید خود ادامه می دهند.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن قدردانی از همراهی تولید‌کنندگان در صنعت قطعه سازی گفت: بروز مشکلات سرمایه در گردش صنعتگران این بخش و تاثیر این موضوع در فرایند تولید خودرو در کشور، موجب شد تا اعطای تسهیلات به این صنعت در دستور کار قرار گیرد و با همکاری بانک ها وضعیت این صنعت کنترل شد.
مقیمی افزود : براساس پیگیری های صورت گرفته، بانک مرکزی اعتبارات خاصی برای حمایت از این صنعت اختصاص داد و ظرف مدت کوتاهی این تسهیلات وارد مدار تولید شد.
وی تدوین برنامه مشخص برای صنعت قطعه سازی در سال ۹۸ را ضروری برشمرد و خاطر نشان‌کرد: تشکل‌های تخصصی صنعت قطعه سازی با ارایه برنامه‌های هدفمند از تولید قطعات مورد نیازخودرو در سال آینده ، امکان پیش بینی وضعیت صنعت خودرو در سال آینده را فراهم خواهند کرد.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است، با ایجاد تصویر واقعی از صنعت احتمال بروز مشکلات احتمالی به حداقل رسیده و روند تولید سیر صعودی خود را حفظ خواهد کرد.
مقیمی اضافه کرد: سیاست های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از واحدهای تولیدی تداوم دارد و در عین حال بنگاه های اقتصادی با مشکلات متعددی روبرو هستند که بخشی از این مشکلات به تخصیص ارز و مشکلات گمرکی مربوط می شود.
مقیمی افزود: برای تسهیل فرآیند تولید، کمیته ای با همکاری بانک مرکزی تشکیل شده و به صورت مستمر مشکلات صنایع را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ می کند.
وی اظهار امیدواری کرد: تولیدکنندگان صنعت قطعه سازی همانند سایر صنایع با ارایه مستندات و طرح مشکلات پیش رو بتوانند چالش های ارزی خود را برطرف نمایند.
معاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت همچنین از برگزاری نشست های مستمر با مسئولان گمرکی خبرداد و خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی قطعه ساز در صورت بروز مشکل با سیستم گمرکی می توانند موضوع های مورد نظر خود را به این معاونت اعلام نمایند تا اقدامات لازم در جهت رفع مشکلات فرایند ترخیص مواد اولیه این صنعت با همکاری گمرک صورت گیرد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

راه خلاصی از رکود صنعتی

رونق تولید در حالی در دستور کار سال ۹۸ قرار گرفته که اغلب بنگاه‌ها سال ...