خانه > اخبار > ارزش اقتصادی محصولات فاز‌های ۱۷ و ۱۸ پارس‌جنوبی افزایش یافت

ارزش اقتصادی محصولات فاز‌های ۱۷ و ۱۸ پارس‌جنوبی افزایش یافت

مجری فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس‌جنوبی گفت: ارزش اقتصادی محصولات تولیدی پالایشگاه فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس‌جنوبی افزایش یافت و به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، حسن بویری صبح امروز در عسلویه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برنامه‌های این فازها به‌دست مختصصان داخلی طراحی و اجرا می‌شود اظهار داشت: متخصصان داخلی صنعت نفت با بومی‌سازی بسیاری از فناوری‌ها اکنون طراحی، نصب و راه‌اندازی فازهای پارس جنوبی انجام می‌دهند.

وی با اشاره به افزایش محصولات فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی خاطرنشان کرد: ارزش اقتصادی محصولات تولیدی پالایشگاه فازهای ۱۷ و ۱۸  پارس جنوبی افزایش یافت و به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید.

مجری فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی  بیان کرد: درآمد حاصل از محصولات تولیدی حدود یک چهارم مجموع سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این فازهای گازی است.

بویری با بیان اینکه از آغاز بهره‌برداری از یک بخش پالایشگاه فازهای ۱۷ و ۱۸ تاکنون ۸ میلیارد مترمکعب گاز تولید شده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر تولید گاز، ۴.۶ میلیون بشکه میعانات گازی، ۹۵ هزار تن اتان و ۱۴۸ هزار تن بوتان و پروپان مایع تولید شده است.

وی با بیان اینکه ۲ ردیف باقیمانده فازهای ۱۷ و ۱۸ در نیمه دوم امسال راه‌اندازی می‌شود، افزود: با راه‌اندازی این پروژه و تولید ۲۸ میلیون متر مکعبی گاز بیش از ۴۰ درصد به مجموع ارزش اقتصادی و تجاری تولید روزانه محصولات این طرح افزوده می‌شود.

 

همچنین ببینید

تحقق رویای «گازی» ایران در پارس جنوبی

ققنوس پارس جنوبی پس از سال‏ها از خاکستر خود برخاست تا قلب تپنده انرژی ایران ...