خانه > اخبار > استفاده از واگن دست دوم در شان ملت ایران نیست

استفاده از واگن دست دوم در شان ملت ایران نیست

استفاده از واگن دست دوم در شان ملت ایران نیست

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت حمل و نقلی رجا ضمن تاکید به شرکت های حمل و نقل ریلی داخلی برای سرمایه گذاری در خرید واگن های نو، خرید واگن های دست دوم از کشورهای خارجی را در شان ملت بزرگ ایران ندانست.

سیدحسن موسوی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: شرکت حمل و نقل ریلی رجا تاکنون واگن دست دوم نخریده است اما برخی از شرکت های ایرانی در سه سال گذشته حدود ۲۰۰ واگن دست دوم خریداری کرده اند.
وی با بیان این که در دراز مدت نباید خرید واگن های دست دوم مورد توجه قرار گیرد گفت: شرکت های داخلی نباید خرید واگن های دست دوم را در دستور کار خود قرار دهند مگر این که ناچار باشند.
مدیرعامل شرکت حمل و نقلی رجا تاکید کرد: از ۲۰۰ واگن دست دوم خریداری شده تاکنون بین ۴۰ تا ۵۰ واگن پس از بازسازی توسط شرکت های داخلی در شبکه حمل و نقل ریلی کشور وارد سیر شده اند.
موسوی نژاد یادآور شد: واگن های دست دوم خریداری شده به طور میانگین بین ۱۵ تا ۲۰ سال عمر دارند و این می تواند در این مقطع متوسط عمر ناوگان حمل ونقل ریلی کشور را تا حدودی بهبود بخشد.
وی تاکید کرد: شرکت های حمل ونقل ریلی باید تلاش کنند برای خرید واگن های نو سرمایه گذاری کنند و نباید در دراز مدت خرید واگن های دست دوم در دستور کار قرار گیرد، هر چند واگن های دست دوم برای شرکت های ریلی ارزان تر تمام می شود و میانگین عمر ناوگان ریلی را کاهش می دهد.
مدیرعامل شرکت حمل و نقلی رجا میانگین عمر ناوگان این شرکت را حدود ۳۳ سال اعلام کرد و گفت: تلاش ما این است از تمام ظرفیت های داخلی برای نوسازی ناوگان خود استفاده کنیم.
موسوی نژاد اظهارداشت: سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل ریلی و بازگشت سرمایه آن بسیار طولانی است و شرکت رجا در سال ۱۳۸۵ برای خرید ۱۵۰ ریل باس با شرکت ایریکو قراردادی منعقد کرد که ۵۸ ریل باس آن تحویل رجا شده است.

همچنین ببینید

تقدیر از نقش وزارت دفاع در برجام/ پیروزی اخلاقی ملت ایران یکی از موفقیت های بزرگ برجام بود

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تقدیر از نقش وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ...