خانه > اخبار > استقبال از حضور شرکت‌های معدنی در طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان

استقبال از حضور شرکت‌های معدنی در طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان

 سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در قالب طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی (فاجد)، از حضور شرکت‌ها در این طرح استقبال می‌کند.

به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان یاد شده، با توجه به انعقاد قرارداد طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی (فاجد) در بخش معدن و صنایع معدنی بین ایمیدرو و سازمان نظام مهندسی معدن ایران، تاکنون بیش از ۴۸۰ فارغ‌التحصیل ثبت نام کرده اند.

در مرحله نخست طرح مذکور، فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی دارای شرایط، به عنوان کارورز به واحدهای پذیرنده مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی معرفی و به مدت ۱۱ ماه مشغول به کار خواهند شد تا از نزدیک با محیط کار و شرایط حاکم بر آن آشنا شوند.

اجرای طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی برای شرکت های علاقه مند به حضور ۲ مزیت دارد. از جمله این مزیت‌ها، تامین نیروی تحصیلکرده جوان دانشگاهی مورد نیاز شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی است که در عین کارورزی، شرکت‌ها از ظرفیت‌های آنان نیز بهره‌مند خواهند شد.

مزیت دیگر، پرداخت ۵۰ درصد دستمزد ماهانه کارورزان دانشگاهی توسط ایمیدرو است. براساس مفاد طرح فاجد، ۵۰ درصد دیگر کمک هزینه (دستمزد) ماهانه تصویب شده برای کارورزان، براساس حداقل دستمزد مورد تایید وزارت کار توسط واحد پذیرنده پرداخت خواهد شد.

بنا به این گزارش، ثبت درخواست واحدهای پذیرنده معدنی و صنایع معدنی و همچنین افراد متقاضی کارورزی در این طرح، از طریق سامانه «ساتنم» انجام می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط عضویت از لینک https://satnam.imidro.gov.ir:۴۴۴۳/ اقدام کنند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...