خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > استقبال ایران از سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی صرب‌ها

استقبال ایران از سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی صرب‌ها

روز گذشته مهندس نعمت‌زاده میزبان رییس‌مجلس صربستان بود. وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر گسترش روابط میان ایران و صربستان گفت: چهاردهمین اجلاس مشترک ایران و صربستان پس از ۵ سال در ماه دسامبر امسال برگزار خواهد شد

و در این زمینه ایران از هرگونه سرمایه‌گذاری در زمینه‌های صنعتی و معدنی استقبال و آمادگی خود را برای همکاری در زمینه جهانگردی، علمی، فرهنگی، تحقیقات و فناوری و کشاورزی اعلام می‌کند. مهندس محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با مایا گویکوویچ، رییس مجلس صربستان گفت: روابط ایران و صربستان رو به گسترش است به نحوی که امسال معاون نخست‌وزیر و وزیر تجارت و گردشگری صربستان ۲ بار به تهران و چند ماه قبل نیز رییس سازمان توسعه تجارت ایران به صربستان سفر کرده‌اند.
برگزاری چهاردهمین اجلاس مشترک
نعمت‌زاده با اشاره به کمیسیون مشترک ایران و صربستان گفت: در ماه دسامبر چهاردهمین اجلاس مشترک ایران و صربستان برگزار خواهد شد و امیدواریم در این کمیسیون مشترک شاهد توسعه روابط اقتصادی باشیم. درحال‌حاضر مناسبات سیاسی ۲کشور در سطح خوبی است اما در زمینه‌های اقتصادی باید تلاش کنیم تا ظرفیت‌های موجود را افزایش دهیم. وی در ادامه افزود: ۲ کشور ایران و صربستان ظرفیت‌ها و توانایی‌های بالایی دارند که متاسفانه تاکنون هر ۲طرف نتوانسته‌اند از آن بهره‌مند شوند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز خشنودی نسبت به تصمیم یونسکو برای صربستان گفت: امیدواریم همواره صلح و صمیمیت در منطقه بالکان برقرار باشد. روحانی، ریاست‌جمهوری ایران نیز بنا بود در سفر به فرانسه در اجلاس یونسکو شرکت کند که به دلیل حوادث پاریس این سفر لغو و نظرات وی مبنی بر حمایت از صربستان از طریق وزیر ایران در اجلاس وزرا مطرح شد. نعمت‌زاده با بیان اینکه گرچه مجلس صربستان و ایران مسئولیت اجرایی ندارند اما حمایت آنها بسیار بااهمیت است تصریح کرد: برای مثال در مذاکرات ۲ ساله ایران با ۱+۵ یک توافق خوب شکل گرفت که با تصویب مجلس شورای اسلامی نهایی و عملیاتی شد.

همچنین ببینید

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری دولت برای آماده سازی فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: دولت برای آماده سازی و افتتاح فاز ...