خانه > اخبار > استقبال کمرنگ از وام نوسازی مسکن

استقبال کمرنگ از وام نوسازی مسکن

 

در شرایط ارائه تسهیلات و فعالیت‌های بازآفرینی در کشور آنچه در چارچوب طرح‌های بازآفرینی تعریف می‌شود دارای ابعاد مختلفی است که یکی از وجوه آن بحث نوسازی مسکن است.

به نقل از روزنامه صمت: وقتی در نظر داریم در یک محله طرح بازآفرینی را پیاده کنیم ابعاد مختلفی را دنبال خواهیم کرد که شامل نوسازی مسکن، ارتقای زیرساخت‌ها، خدمات و توانمندسازی است.
هم‌اکنون راهکارهای مختلفی برای نوسازی مسکن مدنظر است که یکی از مهم‌ترین آنها نوسازی مردمی خواهد بود که براساس آن تسهیلات در اختیار مردم قرار گرفته و خدمات فنی به آنها ارائه می‌شود. در این بخش تلاش کردیم حمایت‌های لازم را با ارائه بسته‌های تشویقی و تخفیف در این بخش ارائه کنیم تا مردم بتوانند راحت‌تر در عرصه نوسازی فعالیت کنند.
حضور بخش خصوصی و توسعه‌گران راهکار دیگر نوسازی مسکن است. در واقع باید نهادهایی به وجود بیایند که نوسازی را تخصصی کنند و با مشارکت مردم (زمین از مردم و ساخت و اجرا به عهده توسعه‌گر) در حوزه نوسازی گام بردارند که حمایت‌های لازم از این جریان اتفاق خواهد افتاد. حضور خیران مسکن‌ساز و استفاده از صندوق‌های نیکوکاری نیز می‌تواند راهکار دیگری برای نوسازی باشد. از آنجا که این بخش در کشور مورداستقبال بسیار قرار گرفته به طور قطع سهم قابل‌توجهی را در این حوزه شاهد خواهیم بود.
مشارکت دولت و بخش خصوصی راهکار دیگری برای نوسازی حوزه مسکن است که دراین زمینه می‌توان با تملک زمین با مشارکت بخش خصوصی، اقدام به نوسازی کرده و بخشی از فعالیت‌های لازم در این بخش را انجام داد.

همچنین ببینید

158 طرح 5 میلیارد دلار تسهیلات از صندوق توسعه ملی گرفتند

 بررسی عملکرد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی در سال ۱۳۹۶ نشان می دهد که ۱۵۸ ...