خانه > اخبار > افزایش ۳۴ درصدی تولید فولاد ایران در ماه ژوئیه امسال

افزایش ۳۴ درصدی تولید فولاد ایران در ماه ژوئیه امسال

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد میزان تولید فولاد خام ایران در ماه ژوئیه سال جاری میلادی (۱۰ تیر تا ۹ مرداد ۱۴۰۱) ۲ میلیون تن بود که افزایش ۳۴.۱ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

به نقل از انجمن فولاد ایران، گزارش انجمن جهانی فولاد در مورد آمار تولید فولاد خام جهان در ماه ژوئیه و دوره هفت ماهه نخست سال ۲۰۲۲ منتشر شد.

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد میزان تولید فولاد خام ایران در ماه ژوئیه سال جاری میلادی ۲ میلیون تن بوده که افزایش ۳۴.۱ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد. سال گذشته به دلیل تحمیل قطعی گسترده برق به صنعت فولاد ایران، میزان تولید فولاد خام کشور کاهش شدیدی را در تابستان تجربه کرد و امسال با مدیریت بهتر مصرف برق، شاهد افزایش نسبی تولید فولاد کشور بوده‌ایم.

به گزارش چیلان، انجمن جهانی فولاد گزارش داد که تولید فولاد خام ایران در دوره هفت ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی با افزایش ۳.۷ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۱۷.۴ میلیون تن رسیده است.

 

کاهش ۵.۴ درصدی تولید فولاد خام در جهان

به گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام جهان در هفت ماهه نخست سال ۲۰۲۲، ۱۱۰۲.۳ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۵.۴ درصدی را نشان می‌دهد.

از نکات مهم گزارش انجمن جهانی فولاد این است که تولید فولاد خام چین (بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد دنیا) در هفت ماهه نخست سال ۲۰۲۲، ۶۰۹.۳ میلیون تن بوده است. تولید فولاد چین در هفت ماهه نخست امسال ۶.۴ درصد کاهش داشته است. تولید فولاد چین در سال گذشته میلادی از نیمه دوم سال رو به کاهش گذاشت، اما در سال جاری، تولید فولاد این کشور در هفت ماهه نخست سال نیز کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است که این امر بروز چالش‌ها در برابر رشد اقتصاد چین را نشان می‌دهد.

تولید فولاد خام چین در ماه ژوئیه ۸۱.۴ میلیون تن بود که کاهش ۶.۴ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد. چین در قالب سیاست‌های محیط‌زیستی سخت‌گیرانه، کاهش تولید فولاد را در سال ۲۰۲۲ دنبال می‌کند. نرخ رشد اقتصادی چین نیز به دلیل سیاست‌های «کووید صفر» و رکود در بخش مسکن این کشور کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است.

بنا به گزارش انجمن جهانی فولاد، میزان تولید فولاد خام دنیا در ماه ژوئیه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۶.۵ درصد کاهش داشته و به ۱۴۹.۳ میلیون تن رسیده است.

از میان ۱۰ تولیدکننده بزرگ فولاد جهان، تنها تولید فولاد خام هند و ایران در هفت ماهه نخست سال ۲۰۲۲ افزایش داشته است و هشت کشور دیگر در این دوره، کاهش تولید را تجربه کرده‌اند. تولید فولاد خام هند در این دوره با رشد هشت درصدی نسبت به هفت ماهه نخست سال قبل به ۷۳.۳ میلیون تن رسیده است. در هفت ماهه نخست سال جاری میلادی، بیشترین نرخ کاهش تولید فولاد در بین تولیدکنندگان بزرگ دنیا، متعلق به روسیه بوده است که تأثیرگذاری تحریم‌های وضع‌شده به دلیل جنگ اوکراین بر تولید فولاد این کشور را نشان می‌دهد. در این دوره تولید فولاد روسیه، هفت درصد کاهش یافته است.

در هفت ماهه نخست سال ۲۰۲۲، نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد تولید فولاد چین منفی ۶.۴ درصد، رشد تولید ژاپن منفی ۴.۹ درصد، رشد تولید فولاد آمریکا منفی سه درصد، کره جنوبی منفی ۳.۴ درصد، آلمان منفی ۵.۱ درصد، ترکیه منفی ۶.۹ درصد و برزیل منفی ۳.۵ درصد بوده است.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

برگزاری نمایشگاه صنعت وتجارت افغانستان