خانه > اخبار > افزایش 3 برابری پذیرش هیات‌های تجاری در سال 94

افزایش 3 برابری پذیرش هیات‌های تجاری در سال 94

رییس سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته ۶۴ هیات تجاری متشکل از ۸۳۷ نفر از ۲۸ کشور دنیا وارد کشورمان شدند که نسبت به سال ۹۳ افزایش ۳ برابری را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت و معدن تهران و به نقل از سازمان توسعه تجارت، ولی‌ا… افخمی‌راد با بیان این مطلب افزود: اشتیاق کشورهای جهان برای برقراری روابط تجاری با ایران باعث شد که سال گذشته ما شاهد افزایش ۳ برابری پذیرش هیات‌های تجاری از اقصی نقاط جهان باشیم.

وی با بیان اینکه ۱۹ هیات تجاری با  ۴۷۷ نفر عضو از ۱۶ کشور جهان نیز سال ۹۳ وارد ایران شدند، اظهار داشت: براساس آمار ارایه شده، در پذیرش هیات‌های تجاری از نظر تعداد هیات‌ها افزایش ۲۳۷ درصدی داشته‌ایم، از نظر تعداد کشورها و همچنین تعداد اعضا نیز نسبت به سال قبل از آن ۷۵ درصد افزایش را تجربه کرده‌ایم.

رییس سازمان توسعه تجارت در مورد نتایج پذیرش هیات‌های تجاری نیز گفت: سرمایه‌گذاری‌های مشترک، راه‌اندازی خطوط پروازی، اعطای نمایندگی محصولات ایرانی به کشورهای دیگر، امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری در زمینه‌های مختلف، انجام مذاکره و عقد قراردادهای تجاری، همکاری در زمینه توریسم سلامت و توسعه گردشگری، انجام خدمات فنی ـ مهندسی، و … از جمله نتایج اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری بوده است.

افخمی‌راد خاطرنشان کرد: سازمان توسعه تجارت نیز سال گذشته میزبان ۴۲ هیات از ۱۶ کشور جهان بود، در حالی که در سال ۹۳ هیات‌های پذیرش شده از سوی این سازمان فقط ۵ هیات با ۱۵۲ عضو از ۸ کشور جهان بود، مقایسه این ارقام نشان‌دهنده افزایش ۷۴۰ درصدی در تعداد هیات‌های پذیرفته شده از سوی سازمان توسعه تجارت در سال ۹۴ است.

وی اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌های کشور نیز سال گذشته ۱۸ هیات تجاری را از آلمان، سوئیس، اتریش، قزاقستان، ایتالیا، افغانستان، روسیه، عراق، هند، هنگ‌کنگ و پاکستان پذیرش کردند و مابقی هیات‌هایی که به ایران آمده‌اند توسط سایر دستگاه‌ها یا بخش‌های اقتصادی صورت گرفته است.

وی افزود: آذربایجان، عراق، لبنان، ترکیه، روسیه، ارمنستان، قزاقستان، چین، پاکستان، آفریقای جنوبی، کنیا، افغانستان، سوریه، هندوستان، ونزوئلا و تونس از جمله کشورهایی بودند که همزمان با رویدادهای بین‌المللی تخصصی اثرگذار که در داخل کشور برگزار شد از جمله نمایشگاه‌های بین‌المللی توسط سازمان توسعه تجارت پذیرش و وارد کشورمان شدند.

همچنین ببینید

رئیس کل سازمان توسعه تجارت: از سال آینده وارد تجارت آزاد با اوراسیا خواهیم شد

رئیس کل سازمان توسعه تجارت از آغاز رتبه بندی کارتهای بازرگانی خبر داد و گفت: ...