خانه > اخبار > افزایش 44 درصدی گشایش اعتبارات ارزی برای صنعت گران کشور

افزایش 44 درصدی گشایش اعتبارات ارزی برای صنعت گران کشور

تهران- ایرنا- بانک صنعت و معدن در ماه‏های فروردین و اردیبهشت امسال برای صنعت گران کشور، ۱۲۴ میلیون دلار اعتبار ارزی گشایش کرده که نشان دهنده رشد ۴۴ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع ‏رسانی بانک صنعت و معدن، این بانک در دو ماه نخست سال جاری ١٢۴ میلیون دلار اعتبار ارزی برای صنعت‏گران گشایش کرده است که در مقایسه با ٨۶ میلیون دلار اعتبار ارزی گشایش یافته درمدت مشابه سال گذشته، ۴۴ درصد افزایش داشته است.
در این مدت، مبلغ ٨۵٧ میلیارد ریال اعتبارات ریالی نیز توسط این بانک برای متقاضیان استفاده از تسهیلات، گشایش یافته که نسبت به ٧۴۵ میلیارد ریال اعتبارات ریالی گشایش یافته در فروردین و اردیبهشت سال ١٣٩۴ حدود ١۵ درصد رشد داشته است.
در ماه‏های فروردین و اردیبهشت امسال بانک صنعت و معدن مبلغ هفت هزار و ٧٠٠ میلیارد ریال تسهیلات به طرح‏های صنعتی کشور پرداخته است که این رقم در مقایسه با چهار هزار و ۴٠٠ میلیارد ریال تسهیلات اعطایی در دو ماه نخست سال ٩۴ حدود ۷.۱ برابر افزایش داشته است.
بر اساس این گزارش، با توجه به شرایط ایجادشده در دوران پسا تحریم و با توجه به سیاست‏های دولت در حمایت از بخش‏های تولیدی، به‏ویژه صنایع کوچک و متوسط در سال ٩۵، میزان حمایت از بخش صنعت کشور افزایش بیشتری خواهد یافت.

همچنین ببینید

بانک صنعت و معدن اعلام کرد: تسهیلات ۷ هزار میلیارد ریالی برای شرکت‌های حوزه بهداشت و درمان

مدیر امور وصول مطالبات بانک صنعت و معدن اعلام کرد: شرکت‌های دارویی، مواد شوینده و ...