خانه > اخبار > انتقاد همتی از عملکرد کُند شرکت‌های دولتی در ترخیص کالاهای اساسی

انتقاد همتی از عملکرد کُند شرکت‌های دولتی در ترخیص کالاهای اساسی

رئیس کل بانک مرکزی در پست اینستاگرامی خود از کُندی شرکت های دولتی در ترخیص کالاهای اساسی و دپو در انبارهای بندر امام انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالناصر همتی روز پنج شنبه ۱۷ مرداد از نحوه ورود و ترخیص کالاهای اساسی به بندر امام خمینی (ره) بازدید کرد و در جریان نحوه واردات این نوع کالاها و امور گمرکی آن قرار گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی پس از این بازدید، در پست اینستاگرامی خود جزئیات نحوه واردات، دپو و ترخیص کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) را تشریح کرد که به شرح زیر است:

امروز ۵ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ برای بازدید از نحوه ورود و ترخیص کالاهای اساسی به بندر امام خمینی (ره) و ارزیابی نحوه عملکرد بخش های مختلف بندر، گمرک، وارد کنندگان، حمل و نقل و … و همچنین بررسی دلایل کندی رفع تعهد ارزی وارد کنندگان عازم ماهشهر و بندر امام خمینی (ره) شدند.

حجم عظیمی از نهاده های دامی و کالاهای اساسی در انبارهای بندر انباشته شده است. میزان کالاهای موجود بیش از سه میلیون تن بود که ۹۰ درصد بیش از میزان آن در زمان مشابه سال گذشته است.

تخصیص و تأمین کافی و به موقع ارز مورد نیاز کالاهای اساسی موجب افزایش ۶۹ درصدی واردات شده است. لیکن کندی شرکت های وارد کننده عمدتا دولتی در تعیین تکلیف با گمرک و حمل به موقع به مراکز مقصد در داخل کشور موجب بالا رفتن میزان دپوی واردات شده است.

به نظر می رسد مراکز مسئول برای واردات بایستی با برنامه دقیق نسبت به درخواست تخصیص و تأمین ارز اقدام کنند تا بتوانند در موعد مقرر تعهد ارزی خود را رفع کنند.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

در ۱۶زیرگروه بررسی شد : کارنامه جواز صنعتی در ثلث اول

روند صدور مجوزدهی در ثلث اول سال جاری از تداوم تمایل سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در ...