خانه > اخبار > ایجاد فضای امنیتی خود هزینه‌ساز است

ایجاد فضای امنیتی خود هزینه‌ساز است

رییس جمهوری، امنیت، آرامش، ثبات و انسجام موجود در کشور را حاصل تلاش‌ها و فداکاری‌های دلسوزان نظام و سربازان گمنام امام زمان(عج) دانست و بر ضرورت حفظ وحدت و حرکت در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی، تاکید کرد.

حسن روحانی دیروز در دیدار با مدیران، مشاوران و کارکنان وزارت اطلاعات ضمن تبریک میلاد پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و هفته وحدت و تقدیر از تلاش‌ها و فداکاری پرسنل وزارت اطلاعات، امنیت را یکی از نعمت‌های بزرگ الهی برشمرد و گفت: تضمین امنیت و آرامش برای تمام آحاد جامعه، وظیفه اصلی دولت است. فرازهای سخنان رییس‌جمهوری در این دیدار عبارتند از:
وظیفه ما تامین امنیت با کمترین هزینه است و ایجاد فضای امنیتی خود هزینه‌ساز است. افراط هیچ‌گاه نتوانسته شرایط و نتایج مطلوب فراهم کند و مسیر اعتدال، مسیری است که اسلام به آن دستور داده و امام راحل نیز انقلاب را در این مسیر هدایت کردند. صلح، امنیت و ثبات در شرایطی به وجود می‌آید که قدرت ایجاد آن در جامعه وجود داشته باشد. وظیفه دولت برقراری امنیت برای همه افرادی است که در چارچوب قانون اساسی در نظام اسلامی فعالیت و زیرپرچم جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند. تشدید شکاف‌ها و تفرقه در جامعه هنر نیست و نباید بگذاریم عده‌ای انسجام اجتماعی را خدشه‌دار کنند. همه باید برای تقویت وحدت و انسجام در کشور تلاش کرده و تا آنجا که می‌توانیم اختلاف‌ها را در مسیر حفظ وحدت کاهش دهیم. امروزه ولایت فقیه به‌عنوان سقف و خیمه‌ای در جامعه است که همه زیر لوای آن قرار داریم و به کوری چشم همه دشمنان اسلام و کسانی که به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، همه قوا در کنار هم و با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسیر شکوفایی و رشد کشور تلاش می‌کنند. برای پایدار نگه داشتن امنیت در جامعه باید تلاش کنیم تا روزبه‌روز وحدت و انسجام در کشور افزایش یابد. ما باید این مسیر را با قدرت به پیش ببریم و با همکاری و همفکری و انجام اقدامات ارزشمند، امنیت و ثبات را در کشور ارتقا دهیم.

همچنین ببینید

تقاضای مردم بصره برای کالای ایرانی/امنیت تجار ایرانی را تضمین می‌کنیم

تقاضای مردم بصره برای کالای ایرانی/امنیت تجار ایرانی را تضمین می‌کنیم

سرکنسول ایران در بصره با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ...