خانه > اخبار > ایده‌هایی برای تفریح به سبک قاره سبز

ایده‌هایی برای تفریح به سبک قاره سبز

 

هر سال در نخستین روزهای مهر، سالن «گرن‌ویا» در سایت بین‌المللی بارسلون، میزبان رویدادی منحصربه‌فرد و جذاب برای گردشگران سراسر دنیاست. با توجه به اهمیت صنعت تفریح و گردشگری به‌طور تقریبی در تمام کشورهای جهان می‌توان رویدادی مرتبط با این حوزه پیدا کرد.

از فیتور اسپانیا به‌عنوان مهم‌ترین رویداد جهان که بگذریم، احتمالا نمایشگاه ایاس (EAS) در رتبه دوم رویداد گردشگری جهان جای می‌گیرد. البته با توجه به ابعاد حرفه‌ای این نمایشگاه و به‌دلیل دارا بودن پارامترهای آموزشی، بسیاری از کارشناسان این نمایشگاه را مهم‌ترین رویداد تجاری در اروپا می‌دانند. آنچه اهمیت دارد این است که به هر حال اسپانیایی‌ها فرمانروای بلامنازع در زمینه برپایی رویدادهای گردشگری هستند. صمت در این گزارش سفری دارد به نمایشگاه بارسلون تا از کم و کیف برگزاری این رویداد در دوره‌های مختلف گزارش بدهد. با ما همراه باشید:
ایاس؛ تجارت و گردشگری
نمایشگاه و کنفرانس جاذبه‌های تفریحی اروپا (EAS) تنها نمایشگاه تجاری اروپاست که به اوقات فراغت، جاذبه‌ها و بازارهای اروپا اختصاص دارد. این رویداد تفریحی در هر دوره بیش از ۸۵۰۰ خریدار از بخش‌های مختلف صنعتی، پارک‌ها، مراکز تفریحی، مناطق تفریح خانوادگی، مراکز بولینگ، پارک‌های آبی، جشنواره‌ها، جاذبه‌های گردشگری، باغ‌وحش‌ها، موزه‌ها، آکواریوم‌ها و بخش‌های متنوع دیگر را دور هم جمع می‌کند.
وجود خریداران از حدود ۱۰۰ کشور مختلف، به غرفه‌داران این امکان را می‌دهد تا با افراد مختلفی دیدار کنند. در واقع بازدیدکنندگان تخصصی این امکان را دارند که به همکاران خود و تصمیم‌گیرندگانی از سراسر جهان سر بزنند و ضمن آگاه شدن از آخرین وضعیت مربوط به تورهای بین‌المللی، برای کسب و کار خود در هر زمینه‌ای برنامه‌ریزی کنند.
موقعیت مرکزی بارسلونا و دسترسی آسان به آن، محل ایده‌آلی برای دیدار افراد صنعتی از سراسر اروپا و جهان به شمار می‌رود؛ شاید به همین دلیل باشد که همیشه مهم‌ترین رویدادهای گردشگری در این کشور کلید می‌خورند.
چرا اروپا؟
اینجا فقط یک نمایشگاه نیست! بدون شک گشت‌وگذار در بخش‌های مختلف ایاس خود به نوعی یک تفریح تمام‌عیار به شمار می‌رود. این رویداد در کنار تمام ویژگی‌های سرگرم کننده، به شرکت‌کنندگان خود این فرصت را می‌دهد تا از طریق کشف و برقراری ارتباط منسجم، درک بهتری از حوزه کاری خود داشته باشند.
در همین زمینه شرایطی فراهم شده تا مردم بتوانند نگاهی نزدیک‌تر به آخرین گام‌ها و تحولات مرتبط با فناوری‌های تفریحی بیندازند و البته با افراد کلیدی در دنیای جاذبه‌های جهانی دیدار و گفت‌وگو داشته باشند. ارائه مشاوره در زمینه اتخاذ تصمیمات برای خرید متمرکز در نمایشگاه از دیگر ویژگی‌های مهم ایاس است. به همه اینها بحث‌های تخصصی و کارشناسی در زمینه گرایش و کشش بازار را هم اضافه کنید. مخاطبان از طریق شرکت در نشست‌ها و سمینارهای تخصصی می‌توانند نیازهای روز بازار را شناسایی کرده و در صورت امکان روی آنها سرمایه‌گذاری کنند.
جایی برای ایده‌های نو
اساس حضور همه غرفه‌داران بر طرح ایده‌های نو و جدید است. در این رویداد شرایطی فراهم می‌شود که بازدیدکنندگان با الهام گرفتن از حدود ۴۲۵ غرفه‌دار ارائه‌دهنده محصولات جدید از سراسر جهان بتوانند راهکارها و میانبرهای جدیدی برای خود دست و پا کنند.
نمایشگاه جاذبه‌های تفریحی اروپا ۲۰۱۶ مقصد مناسبی برای جذب حرفه‌ای‌های این صنعت، اپراتورها، تامین‌کنندگان، تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران، توسعه‌دهندگان و همه کسانی است که مایل به همکاری با جامعه تفریحی جهان هستند. در دوره پیش‌رو انتظار می‌رود بیش از ۹۰هزار نفر از حرفه‌ای‌های این صنعت در نمایشگاه شرکت کنند. در ایاس بخش‌های مختلفی چون اماکن تفریحی و پارک‌ها، هتل‌ها و استراحتگاه‌ها، پارک‌های آبی، سواحل خانوادگی، مراکز تفریحی، باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌ها، اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری، موزه‌ها و مراکز علمی، جاذبه‌های دریایی و… وجود دارد.
کنفرانس ایاس اسپانیا ۲۰۱۶
این کنفرانس بهترین جایگاه در صنعت تفریحی و گردشگری اروپاست تا مخاطبان در آن به اشتراک‌گذاری ایده‌ها، کشف مفاهیم جدید، معرفی آخرین دانش‌ها به شرکت‌کنندگان و کشف گرایشات بازار، فناوری‌ها وایده‌های نوین برای تجارت در اروپا، خاورمیانه و افریقا بپردازند.
شرکت‌کنندگان در پروژه‌های آموزشی مالکان، اپراتورها و کارکنان کلیدی پارک‌های تفریحی هستند. علاوه‌بر این بیشتر شرکت‌کنندگان خریداران نمایشگاهی هستند و دیگر مخاطبان را کارکنان بخش‌های مختلف با وظایف متنوع تشکیل می‌دهند که به‌طور معمول کارکنان تمام وقت به شمار می‌آیند. گاهی تولیدکنندگان، مشاوران و فروشندگان نیز به برنامه‌های ویژه نمایشگاه توجه می‌کنند. شرکت‌کنندگان ممکن است براساس سطح دانش و ویژگی‌های مراکز خدمت‌شان طبقه‌بندی شوند. این کنفرانس بر شناخت موضوعات در زمینه‌های مختلف و تهیه برنامه آموزشی تمرکز می‌کند. البته موضوعات جامع نبوده و فقط به‌عنوان پیشنهاد مطرح می‌شوند. بخش نخست مربوط به حوزه سرگرمی است که ۳ زیرمجموعه اصلی ازجمله «مدیریت برنامه‌های زنده»، «توسعه و برنامه‌ریزی» و «موضوع‌بندی و طراحی سرگرمی» را شامل می‌شود. بخش دوم مربوط به عملیات تاسیساتی است که زیرشاخه‌های پیشگیری از خسارت، امنیت، کمک‌های اولیه، مدیریت ریسک و تداوم کسب‌وکار، عملیات جاذبه‌های تفریحی، استانداردها و روندهای افتتاحیه/اختتامیه‌های سبز، حفاظت و بازیافت، انرژی مصرفی، آب و برق، حفاظت سایت، محوطه‌سازی و مدیریت مواد زائد، طراحی و برنامه‌ریزی محیط‌زیست را شامل می‌شود.
بخش سوم نیز مربوط به امور مالی و فناوری اطلاعات است. شیوه‌های حسابداری، سیستم پذیرش، سیستم اطلاعاتی، کنترل نقدی، سرمایه‌گذاری‌ها و مالکیت‌ها، بیمه، مدیریت کنترل ریسک و… در این بخش خلاصه می‌شوند.
در بخش چهارم موضوع امنیت مطرح است که شامل بحث فروش بلیت، بهترین شیوه داده‌یابی، شناسایی فرکانس‌های رادیویی، روند مبتنی بر وب و فناوری تلفن همراه، امنیت، پیروی از مقررات، روش‌ها و مستندات، ردیابی، استفاده از داده و توسعه برنامه‌های آموزشی امنیتی است.
بخش پنجم مربوط به بازی‌ها و تجارت است. موضوعات مهم در زمینه تعمیرات و نگهداری، شناسایی بهترین شیوه، پیروی از مقررات، راه‌هایی برای افزایش درآمد، روند فروش، ردیابی و استفاده از داده‌ها، ردیابی و مدیریت موجودی در این بخش قرار دارند.
روابط دولتی و منابع انسانی هم بخش‌های دیگری هستند که امور نظارتی، چالش‌ها و موضوعات مهم قانونی، استخدام و حفظ کارمندان، آموزش و توسعه متخصصان، مهارت‌های نظارت و رهبری، مزایا و فرصت‌های کارکنان، تنوع جنسیتی و آزار و اذیت جنسی، آموزش ایمنی، برون سپاری و… را شامل می‌شود.

همچنین ببینید

تصویب علامت استاندارد حلال در ایران/به دنبال توسعه گردشگری حلال هستیم

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به تهیه و تصویب علامت استاندارد حلال در ...