خانه > اخبار > ایران پارسال 89 میلیون دلار کالا به لبنان صادر کرد

ایران پارسال 89 میلیون دلار کالا به لبنان صادر کرد

معاون دفتر عربی – آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش هفت درصدی صادرات کالا به کشور لبنان در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال قبل از آن خبر داد و گفت: ارزش این صادرات ۸۹ میلیون دلار بوده است.

 
به نقل از  روز یکشنبه ایرنا از روابط‌ عمومی سازمان توسعه تجارت ایران،«یحیی فتحی» گفت: صادرات کشورمان به لبنان در سال ۱۳۹۴ به ارزش ۸۳ میلیون دلار بود که با افزایش ۶ میلیون دلاری به ۸۹ میلیون دلار طی سال ۱۳۹۵ رسیده است.

وی عمده‌ترین کالاهای صادراتی ایران به لبنان را شامل فرش و کف پوش، مغز پسته، فرآورده‌ها برای تغذیه کودکان، نوشابه‌های غیر الکلی، میگو و کشمش اعلام کرد.
فتحی دلیل افزایش صادرات کالا به کشور لبنان را در سال گذشته افزایش صادرات کالاهایی مانند کف پوش‌ها، پسته، نوشابه‌های غیر الکلی، مخمرهای زنده و یا صادرات جدید کالاهایی مانند شیرآلات بهداشتی، وسائل نقلیه موتوری و تولوئن دی سیانات ذکر کرد.
به گزارش ایرنا، واردات ایران از لبنان در سال ۱۳۹۵ با ۴۶ درصد کاهش نسبت به سال قبل از آن همراه بوده است. مهمترین اقلام وارداتی از کشور لبنان شامل تخم سبزیجات، دانه‌ها و میوه‌ها برای کشت، دستگاه‌ های برقی تشخیص بیماری، فیلترهای مورد استفاده در تزریق خون، پودر کاکائو و کمپرسورهای برودتی بوده است.

همچنین ببینید

سفر سوم ظریف، نقطه تحول مناسبات ایران و لبنان در دوران ژنرال عون

« محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در چارچوب یک ...