خانه > اخبار > بازار به‌طور ویژه رصد و قیمت‌ها کنترل می‌شود

بازار به‌طور ویژه رصد و قیمت‌ها کنترل می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بازار از امروز به دقت رصد و قیمت‌ها کاملا کنترل و با توجه به تمهیدات اتخاذ شده، در صورت مواجه با هرگونه تخلف و افزایش قیمتی در سطح بازار برخورد جدی می‌شود.

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «رضا رحمانی» عصر جمعه در پایان جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران به اجرای سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و افزود: بازار در این مقطع به صورت چند لایه کنترل می شود و دستگاه های نظارتی از جمله سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی مکلف شده اند در چند بخش مختلف به صورت ویژه در سطح بازار، قیمت‌ها را به دقت رصد و کنترل کرده و گزارش لازم را نیز به مردم ارائه کنند.

وی یادآور شد: بازرسی اصناف و واحد نظارت اتحادیه های صنفی، بخش نخست کنترل قیمت در سطح بازار است که انتظار می‌رود با همراهی صنوف در این حوزه با کمترین مشکل مواجه شویم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان‌کرد: مقرر شد اتاق اصناف کشور با صنوف مختلف جلسات کارشناسی برگزار و ضمن کنترل موارد، مانع بروز هر نوع تخلف و تخطی در تامین کالای مورد نیاز مردم و قیمت آنها شود.

رحمانی یادآور شد: بازرسان مستقر در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و همچنین بخش نظارتی تعزیرات حکومتی نیز در این شرایط حجم بازرسی‌های خود را افزایش خواهند داد و در قالب گشت مشترک نظارتی سعی می شود جلوی بروز تخلفات به هر میزان ممکن در سطح بازار گرفته شود و تعزیرات حکومتی نیز در روند رسیدگی به تخلفات گزارشات ارائه شده به کار خود سرعت می دهد.

به گزارش ایرنا، جلسه ستاد تنظیم بازار در وزارت صنعت، معدن  تجارت عصر امروز با حضور دستگاه‌های مختلف برگزار شد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نخستین ساعت امروز – جمعه – با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سهمیه‌بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین‌سوز آغاز شد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

فروش انرژی صرفه جویی شده،به ماینرها مجاز شد

شرکت توانیر موظف شد سازوکار خرید و اختصاص میزان برق صرفه جویی شده را برای ...