خانه > اخبار > با امضای یک تفاهمنامه سه جانبه کلید خورد سرمایه گذاری قرارگاه خاتم در زیرساختهای ریلی و معدنی خراسان جنوبی

با امضای یک تفاهمنامه سه جانبه کلید خورد سرمایه گذاری قرارگاه خاتم در زیرساختهای ریلی و معدنی خراسان جنوبی

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

 به نقل از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه بخش صنعت و معدن و در راستای اجرای سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، روز سه‌شنبه (۳۰ اردیبهشت‌ماه) در مراسمی با حضور سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و داوود شهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای امضا شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در این جلسه گفت: خراسان جنوبی یکی از مستعدترین استان‌ها و از مهمترین استان‌های مرزی است و هنگامی که حضور پررنگ‌تر قرارگاه خاتم در این استان مطرح شد ما از این موضوع استقبال کردیم.

محمد افزود: با توجه به اینکه در حوزه حمل و نقل ریلی، توسعه زیرساخت‌های شهری، کشاورزی و توسعه صنعت و معدن امکان همکاری قرارگاه خاتم با این استان وجود دارد تفاهم‌نامه‌ای تنظیم و امضا شد تا بر اساس تعهدات فی‌مابین با جدیت به حوزه اجرا وارد شویم.

استاندار خراسان جنوبی نیز اظهار داشت: با امضای این تفاهم‌نامه امکان حضور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در استان فراهم خواهد شد تا هم در حوزه مطالعات و اکتشاف و هم در حوزه فرآوری محصولات معدنی که در اولویت نظام و دولت است از توانمندی‌های قرارگاه در جهت رشد و توسعه این استان مرزی استفاده شود.

معتمدیان گفت: در سالی هستیم که مزین به نام «جهش تولید» است، در نظر داریم تا با اجرای این تفاهم‌نامه بتوانیم افزایش تولیدات معدنی و اشتغال‌آفرینی را در استان شاهد باشیم.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران: ۸۴۰ شهرک صنعتی کشور در حال بهره برداری است/ تصویب ۹۹۶شهرک دیگر

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه هم اکنون ۸۴۱ ...