خانه > اخبار > با انعقاد تفاهمنامه بین صحا و انجمن هوافضای ایران؛ ایده‌های فن‌آوری و کارآفرینی در حوزه هوافضا به محصول تبدیل می‌شود

با انعقاد تفاهمنامه بین صحا و انجمن هوافضای ایران؛ ایده‌های فن‌آوری و کارآفرینی در حوزه هوافضا به محصول تبدیل می‌شود

ه‌منظور تبدیل ایده‌های فن‌آوری و کارآفرینی در حوزه هوافضا به محصول و توسعه بنگاه‌های فعال با موضوع گسترش فعالیت‌های تحقیق و توسعه، تفاهمنامه‌ای بین صندوق حمایت از صنایع پیشرفته (صحا) و انجمن هوا فضای ایران منعقد شد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، با حضور «محسن نادری‌منش» مدیرعامل صحا و «خاکی» مدیرعامل و رئیس هیات مدیره انجمن هوافضا، تفاهمنامه‌ای بین صندوق حمایت از صنایع پیشرفته و انجمن هوا فضای ایران منعقد شد.

در این تفاهمنامه به همکاری‌هایی با هدف تبدیل ایده‌های فن‌آوری و کارآفرینی در حوزه هوافضا به محصول، توسعه بنگاه‌های فعال با موضوع گسترش فعالیت‌های تحقیق و توسعه و ارائه محصولات جدید و همکاری در زمینه ارائه خدمات کارشناسی و تخصصی در حوزه صنایع هوافضا در راستای توانمندسازی شرکت‌های مربوطه تاکید شده است.

همچنین صندوق حمایت از صنایع پیشرفته درباره ارائه حمایت‌های مالی و اعتباری با نرخ ترجیحی با این انجمن اعلام همکاری کرد.

در پایان نشست انعقاد این تفاهمنامه، رئیس هیات مدیره انجمن هوافضا از مدیران و کارشناسان صندوق جهت حضور در کنفرانس هوافضا که در اسفندماه سال جاری در دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد، دعوت کرد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، وابسته به وزارت صمت و بازوی تأمین مالی صنایع بسیار پیشرفته است. این صندوق وظیفه حمایت از صنایع پیشرفته در بخش خصوصی و تعاونی را برعهده دارد و انواع حمایت ها را هم انجام می‌دهد.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

واگذاری سهام تودلی‌ ایران خودرو کلید خورد

مدیر عامل ایران خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد که موضوع واگذاری سهام ...