خانه > اخبار > با سرمایه‌گذاری ۵۰همتی انجام می‌شود؛ تکمیل ۱۰ طرح بزرگ معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در دهه فجر

با سرمایه‌گذاری ۵۰همتی انجام می‌شود؛ تکمیل ۱۰ طرح بزرگ معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در دهه فجر

 سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) اعلام‌کرد: ۱۰ طرح بزرگ معدن و صنایع معدنی در دهه مبارک فجر امسال با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و راهبری ایمیدرو تکمیل و راه اندازی می شود. ارزش سرمایه‌گذاری این طرح ها به ۵۰ همت (هزار میلیارد تومان) می‌رسد.

به نقل از ایمیدرو، میزان اشتغال‌زایی این طرح‌ها نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ نفر خواهد بود و استان های خوزستان، کرمان، چهارمحال و بختیاری، یزد، فارس و خراسان شمالی را در بر می گیرد.

این طرح ها شامل ابَر پروژه آهن اسفنجی (زمزم۳) فولاد خوزستان به ظرفیت تولید یک میلیون و ۷۶۰ هزار تن، کنسانتره مس «دره آلو» به ظرفیت تولید ۱۱۰ هزار تن، واحد دوم آهن اسفنجی فولاد بافت به ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن، ابر پروژه آهن اسفنجی «طوبی» توسعه آهن و فولاد گل گهر به ظرفیت تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن، فلوتاسیون سرباره مس «سرچشمه» به ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن و تولید تختال (شمش) فولاد سفید دشت به ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن تجهیز معدن است.

همچنین راه اندازی بزرگترین طرح تولید کنسانتره روی خاورمیانه در «مهدی آباد» به ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن، کارخانه فولادسازی نی ریز به ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن و همچنین طرح های هیدرات ویژه به ظرفیت تولید سه هزار و ۵۰۰ تن و راه اندازی مرحله نخست فیلتراسیون گل قرمز شرکت آلومینای ایران به ظرفیت تولید سه هزار و ۴۰۰ تن از دیگر طرح هاست.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

معاون وزیر صمت: میزان اشتغال صنعتی کشور به ۸ میلیون و ۴۶۷ هزار نفر رسیده است

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اولین بار میزان اشتغال صنعتی ...