خانه > اخبار > بخش خصوصی در شرایط رکود به داد دولت رسیده است/ ایجاد اشتغال و پرداخت مالیات

بخش خصوصی در شرایط رکود به داد دولت رسیده است/ ایجاد اشتغال و پرداخت مالیات

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: با وجود رکود حاکم بر اقتصاد کشور کارخانه های بخش خصوصی همچنان برای هزاران جوان ایرانی شغل ایجاد کرده اند و میلیاردها تومان به عنوان مالیات و بیمه می پردازند و میلیاردها دلار صادرات انجام می‌دهند.

به نقل از  خبرگزاری فارس، مسعود خوانساری امروز در دومین دوره اعطای نشان امین‌الضرب به کارآفرینان برتر و تجلیل از پیش کسوتان عرصه اقتصادی در تالار وحدت تهران گفت: امین الضرب دلباخته نام ایران بود و او در تکمیل راه آهن ایران نقش داشت و مدتی قبل از آن برق را به ایران آورد. 

وی افزود: بخش خصوصی پویای ایران در دهه‌های بعدی مبتکر صنایع ایران بود و امروز با وجود رکود حاکم بر اقتصاد کشور کارخانه های بخش خصوصی همچنان برای هزاران جوان ایرانی شغل ایجاد کرده اند و میلیاردها تومان به عنوان مالیات و بیمه می پردازند و میلیاردها دلار صادرات انجام می‌دهند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: امروز کارخانه های بخش خصوصی باید به نمایشگاهی برای عرصه توانمندی تبدیل کرد و این کارخانه ها و این کالاها و این کارآفرینان افتخار ملت ایران است و چه باک که نام آنها را در هر محفلی تکرار کنیم.

وی افزود: جوانان کشور برای رشد، الگو می‌خواهند تا به جای مهاجرت با افتخار در همین آب و خاک به زندگی و کار ادامه دهند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: از میان این کارآفرینان برجسته کسانی بودند که محتاج یک قرص نان بوده‌اند، ولی امروز کارآفرین هستند و هزاران نفر از کارخانه‌هایی که آنها تاسیس کرده‌اند، نان می خورند.

وی افزود: جوانان تحصیل کرده و کوشای امروز باید بدانند می‌شود از خاکستر فقر ققنوس هایی ایجاد کرد و امید یعنی کارآفرینی که بدون رانت و بدون درآمد نفتی چرخ کارخانه اش می چرخد. اگر امروز دولت و حاکمیت می‌خواهند شور و نشاط را به کشور بازگردانند، باید باز هم به سمت این کارآفرینان بروند و آنان را به عنوان اسطوره در قرن معاصر تبلیغ کنند. 

خوانساری تصریح کرد: عرصه عمل را باید به اهلش سپرد و بگذارند بدون بروکراسی کار کند و امید و کارآفرینی کلید عبور از بحران هاست و چشم ما به دولتی است که با بهبود فضای کسب و کار و رانت زدایی و تبدیل و خرد آمده است. 

وی بیان داشت: کارآفرینایی که امروز معرفی می‌شوند، گذشته‌ای در فقر، ولی در فخر دارند و بدون اینکه از رانت و درآمد نفتی بهره ای داشته باشند و لوح امین الضرب به آنهایی اهدا می‌شود تا با غرور اعلام کنیم که کارآفرینان ایرانی از نقطه هیچ و صفر به این نقطه از درخشش رسیده اند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: به امید روزی که این سرزمین در غم جوانان بیکار نباشد و کارآفرینان به اندازه زحمتشان اجر پیدا کنند و قدم اول را ما برداشته‌ایم و به انتظار گام بعدی دولت خواهیم بود.

در ادامه این مراسم، احمد مسجد جامعی وزیر اسبق ارشاد اسلامی گفت: منزل خاندان امین‌الضرب مرکز رفت و آمد علمای دین، بزرگان سیاست، بزرگان شعر و ادب بوده و همه گرد یک نفر که در راس تجارت بوده، جمع می‌شدند و این ذات تجارت بود که با همه زندگی و اجتماعی آمیخته بود و مبنای توسعه و پیشرفت تجارت بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود : در خانه امین‌الضرب کتابخانه‌ای وجود دارد که نسخ نفیس خطی در آن قرار دارد و حتی برخی بزرگان در این کتاب‌ها حواشی عالمانه‌ای نوشته‌اند و تجارت به فرهنگ و هنر و ایران و توسعه و پیشرفت توجه جدی داشت و برای همه اینها فکر می‌کرد و من خوشحالم که نام این تاجر بزرگ بر روی مراسم قدردانی از پیش کسوتان تجارت نهاده شده است. 

وی افزود: امیدواریم از این پس این مراسم در خانه امین الضرب که اعضای این خاندان با سختی آن را حفظ کرده اند، برگزار شود.

همچنین ببینید

چهار درخواست بخش خصوصی از دولت برای سال98

 رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بخش خصوصی از دولت می خواهد ...