خانه > اخبار > بخش عمده‌ای از سهم ایران در بازار نفت احیا شد

بخش عمده‌ای از سهم ایران در بازار نفت احیا شد

 

وزیر نفت با بیان اینکه صنعت نفت کشورمان توانسته است بخش عمده‌ای از سهم خود را در بازار به‌دست بیاورد، گفت: بر خلاف آنچه برخی متصور بودند، بازگشت ایران به بازار، قیمت نفت را کاهش نداد.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه در مراسم قدردانی از خدمات رکن‌الدین جوادی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت ایران و معارفه علی کاردر به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت، گفت: ما هم‌اکنون بخش عمده‌ای از سهم خود را در بازار نفت به‌دست آورده‌ایم و از این رو باید از همه همکاران که غیرتمندانه و متعهدانه به مسئولیت خویش در قبال صنعت نفت و جمهوری اسلامی ایران عمل کردند، قدردانی کنم.
وی ادامه داد: عملکرد غرورآفرین صنعت نفت کشورمان در افزایش تولید نفت خام در کوتاه‌ترین زمان ممکن، آبروی صنعت نفت شد.
سرعت بازگشت به بازار نفت
زنگنه با اشاره به وعده خود به رییس‌جمهوری مبنی بر افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید در مدت‌زمان ۶ ماه پس از رفع تحریم‌ها، تصریح کرد: ما در کمتر از سه ماه به این وعده خود عمل کردیم و در نشست امسال اوپک، همه بر این باور بودند که سرعت ایران در بازگشت به بازار، شگفت‌انگیز و غیرقابل باور بوده است.
وزیر نفت گفت: همچنین درحالی که برخی متصور بودند افزایش تولید نفت خام ایران، به کاهش قیمت نفت دامن می‌زند، این اتفاق رخ نداد و با لطف الهی، نه‌تنها قیمت نفت کاهش نیافت بلکه با افزایش نیز روبه‌رو شد.
زنگنه خاطرنشان کرد: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب همچنان امکان افزایش ظرفیت تولید را تا ۳ میلیون بشکه در روز دارد و این مهم در دستور کار قرار گرفته است.
وزیر نفت با قدردانی از زحمات رکن‌الدین جوادی در مدت تصدی مدیریت عامل شرکت ملی نفت ایران، عنوان کرد: ایشان در حدود ۳ سال فعالیت خود در این سمت، زحمات زیادی را عهده‌دار شد و کارهای بزرگی در این مدت به سرانجام رسید.
زنگنه با اشاره به وارد مدار شدن فازهای ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ پارس جنوبی و فعالیت فاز ۱۸ با گاز فازهای ۶، ۷ و ۸، یادآور شد: همچنین امسال باید فاز ۱۹ را با ظرفیت ۲ فاز متعارف و فازهای ۲۰ و ۲۱ را به مدار بیاوریم.
وزیر نفت همچنین با اشاره به فعالسازی پروژه‌های غرب کارون به‌ویژه میدان آزادگان جنوبی، افزایش ۲ برابری صادرات نفت خام را نیز از دستاوردهای بزرگ صنعت نفت عنوان و اذعان کرد: این دستاوردها با مدیریت ارشد مهندس جوادی و همکاری هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های عملیاتی و تابعه این شرکت حاصل شده است.

همچنین ببینید

سیاست های ترامپ عامل بی ثباتی بازار نفت است

     تحلیلگران مسائل اقتصاد سیاسی اعتقاد دارند خط مشی های «دونالد ترامپ» همچون اقدام ...