خانه > اخبار > برزیل آماده ورود به بازار خودروهای تجاری ایران است

برزیل آماده ورود به بازار خودروهای تجاری ایران است

 مدیر امور بین الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: خودروسازان برزیلی برای ورود به بازار خودروهای کار و تجاری ایران اعلام آمادگی کرده اند.

 

به نقل از  تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سیدعلی عراقچی» از دیدار چهارشنبه سفیر و نمایندگان خودروسازان سنگین برزیل با رییس هیات عامل ایدرو که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت است، خبر داد. 
عراقچی افزود: سفیر برزیل به عنوان نماینده تام الاختیار دولت این کشور در دیدار با «منصور معظمی» آمادگی دولت خود را برای همکاری با ایران در زمینه سرمایه گذاری مشترک، تامین منابع مالی و حمل و نقل بویژه خودروهای تجاری اعلام کرد.
«نمایندگان خودروسازان برزیلی در این نشست با اشاره به قابلیت های بالای این کشور در حوزه تولید ناوگان حمل و نقل مسافری و تجاری، از تصمیم جدی خودروسازان برزیل برای ورود به بازار خودروهای کار و تجاری در ایران سخن گفتند».
به گفته عراقچی، نمایندگان خودروسازان سنگین برزیل اعلام کردند حجم تولید خودروهای سنگین شرکت های ولوو و ایویکو مستقر در این کشور از حجم تولید کارخانه های مستقر در اروپا بیشتر است و تامین کامل قطعات منفصل (سی.کی.دی) را ممکن دانستند.
مدیر امور بین الملل ایدرو ادامه داد: دولت برزیل در قالب کمیته سرمایه گذاری تجارت خارجی (کامکس) و مرکز تجارت توسعه سرمایه گذاری (اپکس) به سفیر این کشور برای ایجاد روابط تجاری بویژه در بخش خودرو نمایندگی تام داده؛ به گونه ای که برزیل در گام نخست این همکاری ها تا سقف یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو فاینانس در نظر گرفته است.
به گفته عراقچی، در ماه جاری هیات های کارشناسی بانکی و فنی برای ادامه مذاکرات و چگونگی تعامل به ایران می آیند.
به گزارش ایرنا، صنایع خودروسازی برزیل در چند سال گذشته به رکورد تولید سالیانه چهار میلیون دستگاه در سال دست یافت و به تبع آن صنایع قطعه سازی این کشور نیز رشد قابل توجهی تجربه کردند.
ایران در گذشته شریک خوبی برای صنایع برزیل بوده اما این همکاری ها به دلیل تحریم ها و اعمال فشارهای اقتصادی دچار وقفه شد و تجارت و همکاری دوجانبه به طور تقریبی به صفر رسید.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

وزارت صنعت از رشد تولید ۹ قلم کالای صنایع معدنی شاخص آمار داد

وزارت صنعت، معدن وتجارت آمار داد: هفت ماهه امسال ۹ قلم کالای شاخص صنایع معدنی ...