خانه صنعت و معدن استان تهران
Send
خانه > اخبار > برنامه ژاپن و آلمان برای سرمایه‌گذاری در ایران جدی است

برنامه ژاپن و آلمان برای سرمایه‌گذاری در ایران جدی است

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه در لایحه بودجه ۹۵، ۲۶۷هزار میلیارد تومان منابع عمومی در نظر گرفته شده که ۶۶هزار میلیارد تومان از محل فروش نفت و ۸۵ هزار میلیارد تومان از محل درآمد مالیاتی تامین شده است اعلام کرد: با لغو تدریجی تحریم‌ها سرمایه‌گذاری خارجی در کشور بر مبنای ۳ شرط تعیین شده افزایش خواهد یافت،

با توجه به مذاکرات مقدماتی انجام شده و پیگیری‌های بعدی، سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها و ژاپنی‌ها در بخش تولید ایران جدی است. محمدباقر نوبخت سه‌شنبه در نشست هفتگی خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال صمت درباره سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی و قراردادهای شرکت‌های خارجی با ایران که به مرحله قطعی رسیده، گفت: موسسات مالی جهانی، رشد اقتصادی ایران برای سال آینده پس از لغو تحریم‌ها را ۶درصد املاک کرده‌اند. با این حال ما در کشور میزان رشد اقتصادی برای سال آینده را ۵درصد پیش‌بینی کرده‌ایم. به‌طور قطع این میزان رشد اقتصادی از سرمایه‌گذاری خارجی نیز نشات خواهد گرفت. حال با توجه به اینکه سفر هیات‌های خارجی به ایران برای توسعه سرمایه‌گذاری و روابط تجاری همچنان ادامه دارد می‌تواند تحقق سرمایه‌گذاری‌های پیش‌بینی شده را تایید کند. البته ما احتیاط‌های لازم را در سرمایه‌گذاری با شرکت‌های بین‌المللی داریم و ۳ شرط گذاشته‌ایم؛ نخست اینکه سرمایه‌گذاری مشترک با ایران انجام شود، دوم اینکه همراه با سرمایه، فناوری جدید به کشور وارد شود و سوم اینکه باید کشورهایی که سرمایه‌گذاری مشترک با ایران انجام می‌دهند بازاری برای صادرات محصولات فراهم کنند، همان‌طور که ما در تولید محصول به فکر بازارسازی خواهیم بود. بنابراین پیش از اینکه هیات‌های خارجی در ایران حضور یابند فهرستی از قابلیت کشورها و شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف تهیه شده بود تا براساس ظرفیت شرکت‌ها با آنها مذاکره کنیم.
پیش‌بینی ۸۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی
رییس سازمان برنامه و بودجه با توضیح اینکه بودجه آبان تقدیم هیات وزیران و تصویب شد گفت: برنامه ششم هم کار چندانی ندارد و نیاز به چند جلسه دارد. ستاد مربوط به اقتصاد مقاومتی هریک از احکام برنامه را با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تطبیق می‌دهد. او با اشاره به اینکه در بودجه آینده نوآوری‌هایی انجام شده افزود: نرخ تسعیر بین دلار و ریال در بودجه سال آینده ۲۹۹۷تومان تعیین شد و بار دیگر دولت با این نرخ نشان داد به دنبال افزایش قیمت ارز نیست گرچه از افزایش نرخ ارز در بازار آزاد هم ضرر خواهدکرد.

همچنین ببینید

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری دولت برای آماده سازی فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: دولت برای آماده سازی و افتتاح فاز ...