خانه > اخبار > بهینه سازی مصرف انرژی باید از ساختمان های دولتی آغاز شود

بهینه سازی مصرف انرژی باید از ساختمان های دولتی آغاز شود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان باید از ساختمان های دولتی شروع شود، پیشنهاد کرد اگر اداره ای این امر را رعایت نکرد، برای آن تنبیه در نظر گرفته شود.

به نقل از  ایرنا، «حامد مظاهریان» روز دوشنبه در دومین همایش ملی اجرای قوانین انرژی در مرکز همایش های صدا و سیما افزود: موضوع بهینه سازی انرژی را نمی توان فقط با توصیه حل کرد بلکه باید توجیه اقتصادی برای خانوارها داشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: وظیفه ما در راه و شهرسازی اصلاح مبحث ١٩ و تدوین آیین نامه ماده ١٨ است که با سرعت و با حضور متخصصان در حال انجام است.
مظاهریان گفت: اصلاح مبحث انرژی باید نخست از ساختمان های دولتی شروع شود، زیرا دولت نمی تواند کار خود را در شرایطی شروع کند که ساختمان های خودش بیشترین انرژی را مصرف می کند.
وی با اشاره به اینکه دولت بابد بودجه ای برای این امر در نظر بگیرد، بیان داشت: ساختمان های خصوصی دو نوع یا در حال ساخت و یا ساختمان های موجود هستند. در مورد ساختمان های در حال ساخت باید مبحث ١٩ را جدی گرفت تا شهرداری نتواند به ساختمان هایی که مبحث را رعایت نکرده باشند، پایان کار دهد.
مظاهریان با اشاره به ساختمان های موجود نیز گفت: می توان برای خانه هایی که مورد مبادله قرار می گیرند، اجرای بهینه سازی مصرف انرژی را الزامی کرد ، یعنی کسی که می خواهد خانه اش را بفروشد، رعایت این موارد را تکلیف کرد.

همچنین ببینید

امسال 450 هزار بشکه در روز فراورده نفتی صادر کردیم

معاون وزیر نفت گفت: امسال بطور متوسط روزانه ۴۵۰ هزار بشکه فرآورده نفتی صادر شد. ...