خانه > اخبار > تاجران پاکستانی برای خرید کاشی یزد اعلام آمادگی کردند

تاجران پاکستانی برای خرید کاشی یزد اعلام آمادگی کردند

هیاتی از تجار و بازرگانان پاکستان بعد از بازدید از خط تولید چند کارخانه کاشی و سرامیک یزد در نشستی با مدیران و اعضای انجمن این ۲ محصول برای خرید تولیدات این استان آمادگی خود را اعلام کردند.

 

به نقل از ایرنا ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری یزد عصر یکشنبه در جلسه ای که در اتاق بازرگانی یزد و با حضور رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت و مدیرکل امور اقتصادی استانداری برگزار شد ، گفت: ایران و پاکستان مشترکات فرهنگی و مذهبی و تاریخی زیادی با یکدیگر دارند. 
علی زینی وند افزود: با توجه به ارتباط بسیار نزدیک و نیز حضور حدود پنج هزار نفر از مردم این استان در پاکستان، یزد می تواند مکان مناسبی برای گسترش تجارت و بازرگانی میان ۲ کشور باشد. 
وی در باره صنعت کاشی و سرامیک یزد اظهارداشت: حدود ۷۰ واحد فعال کاشی و ۴۰ واحد در حال ساخت و آماده بهره برداری در استان وجود دارد. 
معاون استانداری یزد در ادامه با اشاره به فعالیت جوانان تحصیلکرده برای بروزرسانی فعالیت های علمی در صنعت کاشی یادآور شد: ۲۰ هزار نفر در واحدهای تولید کاشی و سرامیک بزرگترین استان تولید کننده این محصول در ایران و نهمین تولید کننده این محصول در دنیا کار می کنند. 
زینی وند با بیان اهمیت جایگاه انجمن کاشی و سرامیک یزد در کشور و مورد وثوق بودن آن از سوی مسئولان تصریح کرد: بسیاری از مشکلاتی که تاجران پاکستانی از آن انتقاد دارند، ناشی از وجود دلالان ، تعرفه های بالا و خرید از مبادی غیررسمی است. 
وی ادامه داد: راه حل این کار در دست بازرگانان پاکستانی است به همین دلیل و برای کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت محصولات و جلوگیری از کلاهبرداری و حفظ سرمایه آنها باید گروه یا فردی را به عنوان نماینده خود برای هماهنگی با انجمن کاشی استان یزد معرفی کنند. 
معاون استانداری یزد با اشاره به لزوم هماهنگی تاجران با دولت پاکستان برای کاهش تعرفه ها، قول همکاری پس از هماهنگی با دولت ایران برای تسهیل صدور کاشی و سرامیک و سایر محصولات استان به تجار و بازرگانان حاضر در این نشست داد. 
معاون استاندار یزد با بیان اینکه ۸۰۰ نوع کالای متنوع از جمله برخی برندهای معروف در این استان تولید می شود ، خطاب به تجار پاکستانی یادآور شد: مطمئن باشید برای تجارت کاشی و سرامیک ، هیچ جایی بهتر و مطمئن تر از یزد پیدا نخواهید کرد. 
زینی وند افزود: یزدی ها افرادی مورد اعتماد ، با صداقت و دقیق در کار، تولید و معامله هستند و دولت نیز از فرآیند تجارت در این استان حمایت خواهد کرد. 
میزان تولید کاشی و سرامیک کشور ۵۵۰ میلیون مترمربع است که بیش از نیمی از آن در استان یزد تولید و روانه بازار می شود.

همچنین ببینید

آگهی دعوت حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه خانه صنعت، معدن و تجارت تهران

  بدینوسیله از کلیه اعضا محترم خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران دعوت به ...

سرپرست وزارت صمت: برنامه ریزی وزارت صمت برای تولید ۱۰ میلیون تنی فولاد در هرمزگان

سرپرست وزارت صمت تحقق ظرفیت ۱۰ میلیون تنی تولید فولاد در این استان را از ...