خانه > اخبار > تاسیس مرکز فناوری، حلقه گمشده زنجیره صنعت فولاد

تاسیس مرکز فناوری، حلقه گمشده زنجیره صنعت فولاد

 

مشکلی که برخی از تولیدکنندگان صنعت فولاد کشور با آن روبه‌رو هستند استفاده از روش‌های سنتی برای تولید است که این امر همچنان مانع از پیشرفت این دسته از فولادی‌های و حضور آنها در بازارهای جهانی می‌شود.

به نقل از روزنامه صمت: در جهان امروز شرکت‌هایی موفق هستند که با استفاده از فناوری‌های روز دنیا در تولید محصولات خود نوآور باشند. البته این موضوع باعث می‌شود تا میزان تقاضا برای محصولات آنها در کشورهای خارجی افزایش پیدا کند و در نهایت تحقق این امر ارزش‌افزوده بالایی را در این شرکت‌ها ایجاد کند. بروزرسانی فناوری منجر به افزایش دقت در تولید محصولات می‌شود و یکی از شاخص‌های تاثیرپذیر در قیمت تمام‌شده نوع فناوری مورد استفاده در تولید فولاد است درواقع استفاده از تجهیزات و فناوری‌های جدید برای تولید فولاد از لحاظ میزان مصرف مواد، انرژی و همچنین کیفیت و بازدهی اهمیت دارند و منجر به کاهش قیمت تمام شده فولاد می‌شوند. از این‌رو به باور کارشناسان فولادی تاسیس مرکز فناوری فولاد کمک بسیاری به فولادسازان کشور برای استفاده از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا خواهد کرد و با تاسیس این مرکز از گسترش فناوری‌هایی که صرفه اقتصادی ندارد، جلوگیری خواهد شد.
بروز نیازها و خواست‌های جدید
امروزه شرکت‌هایی می‌توانند موفق باشند که با تمرکز بر مزیت‌های خود محصولات و خدمات جذاب‌تری را به مشتری ارائه کنند. رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) گفته است به نظر می‌رسد رشد روزافزون علم و فناوری باعث بروز نیازها و خواست‌های جدید از صنعت فولاد شده و توقعات از این صنعت را بالا برده است. آنطور که مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو می‌گوید از مهم‌ترین این نیازها می‌توان به ارتقای کیفیت محصولات صنایع پایین‌دستی، افزایش سرعت تولید، کاهش مصرف انرژی، افزایش بازدهی تولید و ساخت فولادهایی برای تامین ویژگی‌های مکانیکی مطلوب مانند استحکام بسیار بالا اشاره کرد بنابراین بروزرسانی فناوری در کارخانه‌های تولید فولاددر کشور اهمیت زیادی دارد.

همچنین ببینید

ضرورت تعامل و ارتباطات اجتماعی برای توسعه وتعالی صنعت

مدال زرین مدیر برتر حامی روابط عمومی در حوزه صنعت به دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل ...